Rīgas centrā naktī notvertas divas mežacūkas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Rīgas pašvaldības policija aizvadītajā naktī galvaspilsētas centrā notvērusi divas meža cūkas. Abas uzturējās Brīvības pieminekļa apkārtnē.

Ap plkst.3.30 divas mežacūkas manītas pie Kronvalda parka, kur tās nofotogrāfēja garāmgājējs.

Mežacūkas pamanītas ar videonovērošanas palīdzību un sagūstītas, sadarbojoties pašvaldības policistiem ar veterinārārstiem. Rīgas pašvaldības policijas pārstāve Inese Krieviņa pastāstīja, ka pirmais izsaukums saņemts pirms plkst.3 – pilsētas centrā bija manītas divas mežacūkas. Informācija tikusi nodota veterinārās klīnikas darbiniekiem.

Policisti ar videonovērošanas palīdzību, kā arī ar patruļu sekoja dzīvnieku pārvietošanās virzienam. Tomēr meža dzīvnieki pazuda no redzesloka, jo nebija izdevies ātri sagaidīt veterinārās klīnikas darbiniekus.

„Nākošais brīdis, kad mežacūkas atkal parādījās, bija Lāčplēša ielas rajons ap plkst.5. Tur jau izbrauca vairākas pašvaldības policijas ekipāžas un veterinārās klīnikas darbinieki. Un viena cūka tika  savaldīta un ievietota klīnikas automašīnā. Un pēc brīža, pielietojot policijas elektrošoka pistoli, otrs dzīvnieks savaldīts un ievietos klīnikas automašīnā,” stāstīja Krieviņa.

Abi dzīvnieki nogādāti mežā.

Vēstīts, ka mežacūkas galvaspilsētā šogad redzētas jau vairākkārt - iepriekš iedzīvotāji ziņojuši par trim gadījumiem.

Lai risinātu mežacūku problēmu pilsētā, Rīgas domes (RD) Mājokļu un vides komitejas deputāti nolēmuši izveidot Medību koordinācijas komisiju. Pašvaldība arī aicina cilvēkus palīdzēt ar ierosinājumus, lai situācija nekļūtu kritiska, kā tas ir Berlīnē un citās Eiropas pilsētās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti