Dienas ziņas

Pasaka "Eža kažociņš" – tagad arī vieglajā valodā

Dienas ziņas

Medībās Pelču pagastā ievaino mednieku

Vecumnieku Jaunais ezers joprojām sauss

Plīsušas caurules dēļ izžuvušā Vecumnieku Jaunā ezera liktenis joprojām neskaidrs

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Iedzīvotāji satraukumu par Vecumnieku Jaunā ezera izžūšanu pauda jau jūlijā, tomēr situācija šo mēnešu laikā ir tikai pasliktinājusies. Tagad ezers izžuvis gandrīz pilnībā, bet saplīsušās caurules, kuru dēļ ezerā nevarēja pievadīt papildus ūdeni, remontdarbi nav pat uzsākti.

Vecumnieku Jaunais ezers, kas vēl pērn bija peldvieta un iecienīta makšķerēšanas vieta, šogad pilnībā izžuvis, jo tam saplīsušas caurules dēļ nav pienācis klāt ūdens no Vecā ezera. Taču solītie caurules remontdarbi nav uzsākti.

Ezers ir mākslīgi uzpludināts un bez papildu ūdens saņemšanas no Vecā ezera nav spējīgs eksistēt. Uz samilzušo problēmu iedzīvotāji domniekiem norādīja jūlijā rīkotajā piketā, tomēr vasaras solījumi tā arī nav piepildījušies.

Tagad uzrunātie vietējie vairs īsti pat necer, ka situācija varētu uzlaboties.

"Solīja un joprojām sola," atzina vietējā iedzīvotāja Zoja, bet uz jautājumu, vai tic, ka šogad vēl ko salabos, atbildēja: "Nē, šogad diez vai. Ūdens nav, un tā ezers pārvēršas par purvu. Tā arī būs purvs, lasīsim dzērvenes."

Bauskas novada domē skaidroja – tā, ka nekas nav ticis darīts, gluži neesot.

Pirmais iepirkumu konkurss izsludināts jau vasarā, uz to gan neviens pretendents neesot pieteicies. Tam sekojis nākamais konkurss, kurā pieteikušies trīs pretendenti, tomēr rezultāts izpalicis, jo vienīgais pretendents, kas atbildis kritērijiem, piedāvājis pārāk augstu summu. Turklāt esot atklājies, ka bojātas ir arī slūžas, un jādemontē arī virs ezera esošā laipa.

Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Aivars Mačeks (Nacionālā apvienība) norādīja: "Finansējuma rezerves, kas mums bija atstātas rezervei kaut kādiem projektiem, aizgāja sadārdzinājumiem, un loģiski, ka šis ir ļoti neparedzēts darbs. Neteiksim, ka tas ir pārāk dārgs, bet jebkurā gadījumā šāds finansējums nebija paredzēts."

Pirmdien, 17. oktobrī, noslēdzies jau trešais iepirkumu konkurss. Sižeta veidošanas laikā tā rezultāti gan vēl nebija zināmi, tomēr dome solīja, ka, ja būs rezultāts, ezeru atjaunos jau šoruden.

"Pašlaik iesniegts ir pieprasījums Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM), kur tika apsolīts, ka par to tiks lemts novembra sākumā, ja ne, tad meklēsim paši savu finansējumu."

Savukārt, kā skaidroja Dabas aizsardzības pārvaldē, neraugoties uz ezera bēdīgo skatu, to atkal uzpludinot, esot iespējams ezerā atgūt arī zivis un citu dzīvo radību. Tas gan atkal nozīmē papildu darbus, jo jāizrok dūņas un ezers jāpadziļina.

KONTEKSTS:

Bauskas novada iedzīvotājus satrauca Vecumnieku Jaunā ezera liktenis – bojātas caurules dēļ, caur kuru mākslīgi veidotajā ezerā ieplūst ūdens no Vecā ezera, ūdens līmenis ir krietni krities. Lai gan vietvarā atzina, ka uzdevums nav viegls, tomēr deputāti iedzīvotāju rīkotajā akcijā vasarā solīja atrast līdzekļus un salabot bojāto vietu, taču rudenī darbi vēl netika uzsākti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti