Ogres novada Tomē aizvadīts 16. sēņošanas čempionāts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 9 mēnešiem.

Jau 16. gadu Tomes pagasta mežos ar vēlmi atrast pēc iespējas vairāk sēņu, groziem rokās un meža tematikai pietuvinātu komandas noformējumu, pulcējās sēņošanas čempionāta dalībnieki. Šogad rekordliels komandu skaits – 31.

Savulaik aizsākta kā Latvijas Lauksaimniecības universitātes meža fakultātes studentu tradīcija, sēņošanas čempionāts jau vairākus gadus pulcē dalībniekus Ogre novada Tomes pagastā. 

Aizstāvēt divus gadus pēc kārtas iegūto čempionu titulu atbraucis arī aizkrauklietis Mārtiņš.

“Mums viss ir izdomāts, sava stratēģija. To nedrīkst atklāt. Mēs zinām, kur jāiet, mēs izdomājam, kur katrs ies un tad viss notiek. (..) Viens otru pakurbulē, tajā datumā būs, jābrauc. Tas jau vairāk, tā kopības sajūta, atbraukt uz mežu un palasīt sēnes.” stāstīja Mārtiņš.

Šogad jaunākajam no čempionāta dalībniekiem vien seši mēneši. Organizatori norāda, pasākums daudziem ir kā ikgadēja ģimenes tradīcija.

“Mums ļoti patīk sēņot, mums ļoti patīk sacensības un kāpēc neapvienot lietderīgo ar patīkamo,” sacīja sēņu čempionāta dalībnieki no Birzgales Inga, Simona un Nauris.

Savukārt čempionāta dalībniece Gerda atzīmēja: “Gribas braukt sēņot, bet dažreiz vecāki neņem mani līdzi. Arī prieka pēc, lai pavadītu laiku ar ģimeni.”

Čempionāta dalībnieki arī norādīja, ka mežos sēņu daudzums ir atkarīgs no konkrētās sēņu sugas un laikapstākļiem. Tāpat sacensībās tiek lasītas dažnedažādas sēnes. 

Sēņošanas čempionāta organizatore Sarmīte Pugača norādīja: “Pagājušās nedēļas nogalē un arī šīs nedēļas sākumā bija ļoti daudz sēnes. Bet tad, iestājoties šim nelielam sausumam, sēnes tā kā mazliet ir piebremzējušas. Tā kā ļoti daudz nav, bet ir tādas sēņu sugas, kuras ir daudz, kā pieņemsim alksnenes.”

Sēņu čempionāta dalībniece no Tomes Sandra sacīja: “Ir. Baravikas, apšukundziņi, gailenes. Gailenes gan tā retāk, bet ir.”

“Mēs lasām ļoti daudz arī tādas, kuras citi nezina, piemēram, rudmieses, tad mēs lasām arī saulsardzenes, kas garšo pēc riekstiem, citi viņas sajauc ar mušmirēm. Mēs lasām arī vietējos šampinjonus, kas skaitās kā atmatene,” pastāstīja čempionāta dalībnieki no Birzgales.

Čempionāta noteikumi gan paredz, ka pusotras stundas laikā sēņošanas grozi jāpiepilda ar noteiktām sēnēm, kā baravikas, bekas, gailenes, podiņi un rudmieses.

“Nevajadzētu lasīt tārpainas sēnes, nevajadzētu paslēpt sēnes kaut kur jau iepriekš salasītas citos grozos un maisos iepriekšējās dienās,” piebilda sēņošanas čempionāta organizatore Pugača.

Šogad uzvarētāju komanda Tomes mežos salasīja 61 kilogramu sēņu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti