No šogad izglābtajiem ronēniem 4 dosies uz zoodārziem Serbijā un Ukrainā, pārējie – atgriezīsies jūrā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Piektdien, 21. jūnijā, divi pavasarī uz Rīgas Zoodārzu atvestie un izaudzinātie pelēkie roņi devās ceļā uz Belgradas zoodārzu Serbijā. Roņu meiteni 27. martā novārgušu atrada Jūrmalā, savukārt roņu puisis 7. martā pavisam bēdīgā stāvoklī nīkuļoja pludmalē pie Tūjas.

Rīgas Zoodārzā informēja, ka no vairāk nekā 20 šopavasar uz zoodārzu atvestajiem ronēniem šobrīd izaudzēti 12. Kopumā tiem izbaroti 2520 kilogrami siļķes un 220 kilogrami reņģu, kas iegādātas, pateicoties Ventspils atbalstam.

Laikapstākļi pagājušās ziemas beigās un pavasara sākumā nebija labvēlīgi roņu mazuļu izdzīvošanai, un Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistiem

nācās nogādāt zoodārzā rekordlielu – vairāk nekā 20 roņus – skaitu savainotu vai acīmredzami novārgušu roņu mazuļu, tostarp vienu pogaino roņu mazuli no Igaunijas.

Daudzu ronēnu dzīvības neizdevās izglābt, jo suņu vai lapsu kodumu brūces bija pārāk dziļas un nedziedināmas, vai arī dzīvniekiem bija kādas iedzimtas patoloģijas un slimības. Vēl šobrīd trīs roņu veselības stāvoklis prasa pastāvīgu veterinārārstu uzraudzību un aprūpi. Turklāt karstais laiks apgrūtina gana zemas ūdens temperatūras nodrošināšanu ronēnu pārapdzīvotajos baseinos un, tātad, paaugstinās infekciju izplatīšanās draudi.

Zoodārzā priecājas, ka Jūrmala un Tūjiņš atraduši jaunas mājas Serbijā. Drīz uz Ukrainu dosies vēl divi ronēni, bet atlikušajiem būs lemts atgriezties Baltijas jūrā, mērojot ceļu uz Ventspils ostu un tad vismaz 15 kilometrus uz kuģa klāja līdz no zvejnieku tīkliem brīviem ūdeņiem.

Zoodārzā izaugušo ronēnu izlaišana jūrā, tos iezīmējot ar īpašām zīmēm, tiek praktizēta jau daudzus gadus. Šogad ir nodoms trīs zoodārzā izaugušos pelēkos roņus jūlija beigās, pirms izlaišanas jūrā, apgādāt ar satelītraidītājiem, lai sekotu to tālākajām gaitām brīvībā. Raidītāju iegādei tiks izmantots Ausmas Legzdas-Legzdiņas ziedojums, kas gan sastāda tikai pusi no vajadzīgās summas. Trūkst vēl 3000 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti