Kaķene Tama Japānā strādā par stacijas priekšnieci un nopelna deviņus miljonus ASV dolārus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Kad pietrūkst līdzekļu budžetā, infrastruktūras uzturēšanai var izmantot citas, savdabīgas pieejas. Piemēram, japāņiem tas sanācis pavisam nejauši. Viņi krīzē nonākušās dzelzceļa stacijas vadībā iecēluši kaķeni, un tas palīdzējis stacijai uzplaukt. Diemžēl, slavenā priekšniece nu ir citos medību laukos, taču nezūd cerība, ka viņas lietu turpinās pēctecis. 

Japānā jūnija beigās notikušas slavenās kaķenes Tamas bēres. Ņemot vērā dzīvnieka popularitāti, tajās piedalījās gan dzelzceļa uzņēmuma amatpersonas, gan Tamas kaislīgie fani. Bēru ceremonijā viņa tika paaugstināta amatā. "Tamas kundze! Ar šo es pasludinu tevi par mūžīgu goda stacijas uzraugu," svinīgi sacīja Vakajamas elektriskā dzelzceļa prezidents Mitsunobu Kojima.

Kišigavas dzelzceļa līnija Japānas rietumos 2007.gadā bija tuvu bankrotam, un kompānijas vadībai nācās atlaist visus Kiši dzelzceļa stacijas darbiniekus. Vienīgais pastāvīgais stacijas iemītnieks bija kaķene vārdā Tama, un viņu tad arī iecēla par stacijas priekšnieci.

Ar speciālu pēc pasūtījuma šūtu cepuri uz galvas Tama klusi sēdēja pie biļešu kases, sagaidot un pavadot pasažierus, taču ātri vien piesaistījusi tūristu uzmanību un līdz ar to arī pasaules slavu, kas nesa ienākumus gan dzelzceļa stacijai, gan vietējai ekonomikai.

Savas valdīšanas laikā Tamai izdevās nopelnīt teju deviņus miljonus ASV dolāru. Tamai stacijā bija kāds kaķu draugs, un, visticamāk, viņš arī turpinās biedrenes iesākto.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti