Dziedāja Rūta Dūduma kļūst par runča Rafaello krustmāti

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 3 mēnešiem.

LTV raidījums "Ķepa uz sirds" ciemojās pie dziedātājas Rūtas Dūdumas, lai parunātu ne tikai par viņas mīlestību pret dzīvniekiem un viņas lielākajām bailēm, bet arī lai kopīgi dotos uz dzīvnieku patversmi un veiktu vēl kādu nebijušu eksperimentu.

Šis gads Rūtai iesācies nozīmīgi - viņa ne tikai startējusi dziesmu konkursa “Supernova” pusfinālā, bet arī nesen laidusi klajā savu pirmo videoklipu, kur dziedātāja redzama zirga mugurā. Rūta uzskata, ka filmēt videoklipu kopā ar dzīvnieku nebūt nav bijis tik viegli, kā sākumā liekas.

Dziesma “Being a Friend” ir par draudzību, tāpēc dziesmas teksts var tikt attiecināts kā uz cilvēkiem, tā arī uz citām dzīvajām radībām.

Dzīvnieki Rūtai jau no bērnības bijuši ļoti tuvi, tāpēc kādu dienu mammai par lielu pārsteigumu viņa uz mājām atnesusi nesen dzimušu kaķēnu. Uz jautājumu, vai viņa sevi uzskata par suņu vai kaķu cilvēku, Rūtai atbildēt ir grūti, jo viņai visas dzīvās radības šķiet vienlīdz mīļas, izņemot zirnekļus, no kuriem dziedātājai ir paniskas bailes.

Rūta Dūduma kopā ar LTV raidījumu "Ķepa uz sirds" devās uz dzīvnieku patversmi. Kā atdzīst pati dziedātāja, viņa ir patīkami satraukta, jo tas būs viņas pirmais patversmes apmeklējums.

Tā kā Rūtas dzīve ir cieši saistīta ar mūziku, kopā ar viņu dzīvnieku patversmē tika realizēts muzikāls eksperiments. Veicot pētījumus, zinātnieki Viskonsīnas Universitātē izveidojuši speciālas melodijas, kas īpaši paredzētas kaķu uztverei - tās spējot dzīvnieku nomierināt. Raidījums "Ķepa uz sirds" noskaidroja, vai Latvijas kaķi uz to reaģē.

Kaķiem tika atskaņota gan speciāli kaķiem izveidotā melodija, gan Rūtas jaunā dziesma “Being a Friend.”

Eksperimenta dalībnieks bija runcis vārdā Rafaello, kura būrī tiek ielikts mobilais telefons, ar kura palīdzību tiks atskaņota melodija. Visi bija nedaudz satraukti, jo eksperimenta iznākums nebija paredzams.

Kaut arī nelielu interesi no kaķu puses Rūtas dziesma piesaistīja, tomēr šķita, ka lielāku efektu atstāja tieši kaķiem paredzētā melodija.

Pēc eksperimenta nācās secināt, ka tas bijis visnotaļ veiksmīgs, apstiprinot zinātnieku secinājumus. Arī Rūta piekrīt, ka mūzika nespēj atstāt vienaldzīgus ne cilvēkus, nedz arī mūsu pūkainos draugus.

Lai gan runcis Rafaello sevišķu interesi par dzirdētajām dziesmām neizrādīja, Rūtas sirdi viņš iekarojis tieši sava mīlīgā rakstura dēļ, tāpēc dziedātāja labprāt kļuva par viņa krustmāti.

Rafaello ticis atrasts ziemas salā, atstāts pie patversmes visai bēdīgā stāvoklī.

Pateicoties patversmes darbinieku rūpēm, šobrīd Rafaello ir atguvis spēkus un ir gatavs doties uz jaunām mājām pie mīlošiem saimniekiem. Runcis būs ideāls mīlulis ikvienam, arī ģimenēm, kurās aug bērni.

Dziedātāja patversmi apmeklēja pirmo reizi, bet labprāt šeit atgrieztos atkal un atkal.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti