Dabas muzejs nākamnedēļ tomēr rīkos sēņu izstādi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā tikai divas dienas piektdien un sestdien (30. septembrī un 1. oktobrī) norisināsies tradicionālā sēņu izstāde. To bija plānots sarīkot jau septembra vidū, bet izstādi nācās atcelt sēņu augšanai nelabvēlīgo laikapstākļu dēļ.

Aizvadītajās nedēļās laika apstākļi ir kļuvuši sēnēm labvēlīgāki un sociālajos tīklos arvien vairāk redzamas publikācijas ar Latvijas mežos atrastām sēnēm, tāpēc Dabas muzeja speciālisti ļausies izaicinājumam un 29. septembrī dosies uz tuvējām sēņu vietām, lai divas dienas, 30. septembrī un 1. oktobrī, iepriecinātu apmeklētājus ar ikgadējo sēņu izstādi. Izstādes darba laiks būs no pulksten 10 līdz 17.

Sēņu augšana aktivizējusies, joprojām aug dažādas bekas, gailenes, dižsardzenes un citas ēdamās sēnes, tomēr zināms arī, ka sugām pārbagāta sezona šogad nebūs.

Muzeja mikoloģe Inita Dāniele stāsta: "Vairums apmeklētāju izstādē meklē atbildes uz jautājumiem par ēdamajām sēnēm. Lai mēs varētu parādīt pazīmes, pēc kurām salīdzināt un mācīties atšķirt sēnes, tieši sugu daudzveidība ir ārkārtīgi būtiska, bet šogad tādas vienkārši nav."

"Jā, sēnes aug, bet jāņem vērā, ka sēņu augšanai labvēlīgie apstākļi ir ļoti lokāli, nereti tālu no galvaspilsētas, un resursu taupības nolūkā mēs apsekosim tikai tuvējos mežus.

Brauksim un skatīsimies. Sēņu izstādes notiek jau 70 gadus, mums ir zināmas vietas un sagādāsim materiālu arī šogad," sola Dāniele.

Kā ierasts, Dabas muzejs aicina apmeklētājus piedalīties izstādes veidošanā, nesot uz muzeju savus atradumus. Izstādē būs apskatāmas arī ar sēnēm krāsotas dzijas, no sēnēm radīts papīrs un citi izstrādājumi.

Sestdien, 1. oktobrī, muzejā norisināsies arī ģimenes diena "Iekāp mikologa zābakos", kas būs interesanta ģimenēm ar bērniem vecumā no 5 līdz 12 gadiem.

Pasākuma laikā ar uzdevumu grāmatiņas palīdzību muzeja speciālistu vadībā mazie pētnieki noskaidros, kuras sēnes droši var likt groziņā un kuras labāk atstāt mežā, cik dažādas var būt sēņu formas un kam vēl garšo sēnes.

Piedalīties pasākumā varēs jebkurā laikā no plkst. 11 līdz 16 (materiālu izsniegšana līdz 15.30). Maksa par pasākumu – muzeja ieejas biļete + nodarbības biļete – 3,00 € ģimenei.

Dabas muzeja mikologi atgādina – nezināmas un iepriekš neredzētas sēnes uzturā lietot nedrīkst!

KONTEKSTS:

Sēņu augšanai nelabvēlīgo laikapstākļu dēļ šogad sākotnēji tika atcelta ikgadējā izstāde "Sēnes 2022", kas no 14. līdz 18. septembrim bija paredzēta Latvijas Nacionālajā dabas muzejā, un mikoloģe Diāna Meiere septembra sākumā skaidroja  – šis patiesi sēnēm laikapstākļu ziņā nav bijis labvēlīgs gads.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti