Rīta Panorāma

Valstu līderi sola apturēt mežu iznīcināšanu

Rīta Panorāma

Vācijā ārstēs Covid-19 slimniekus no Rumānijas

Pētniecības kuģim dots Deivida Atenboro vārds

Britu pētniecības kuģi nodēvē dabaszinātnieka Atenboro vārdā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Jaunam britu pētniecības kuģim dots pazīstamā dabaszinātnieka un televīzijas raidījumu vadītāja sera Deivida Atenboro vārds. Zinātnieks ceremonijā pauda cerību, ka arī politiķi Glazgovā notiekošajā valstu līderu samitā sapratīs briesmas, ko cilvēcei rada klimata izmaiņas. 

„Mēs visi zinām, cik lielas ir briesmas, ar kurām sastapsimies tuvākajā nākotnē. Vai nebūtu brīnišķīgi pieņemt, ka, vadoties no mūsu atklājumiem, zinātnes atklājumiem, pasaules tautas apvienojas un patiešām kaut ko izdara šajā konferencē. Paskatīsimies, kas tajā notiek, bet es ceru un lūdzos, mans Dievs, lai tajā būtu rīcība,” pauda Atenboro.

129 metrus garais kuģis jau veicis izmēģinājuma braucienus jūrā un ir gatavs pētījumiem, bet oktobra beigās  tas iebrauca Temzā, kuras krastos atrodas Lielbritānijas galvaspilsēta Londona.

Kuģis piemērots kuģošanai polārajos apgabalos, uz tā ir helikoptera pacelšanās laukums, aprīkojums zemūdens pētniecisko ierīču izmantošanai, laboratorijas un cits zinātniskais aprīkojums.

Jau novembra otrajā pusē kuģis dosies uz Antarktiku, un tā pirmā misija būs zinātnisko staciju apgāde. Vēlāk ar tā palīdzību tiks pētītas Zemes atmosfēras un okeānu temperatūras izmaiņas un šo procesu ietekme Antarktikā. Dienvidu okeāna platība ir tikai piektā daļa no kopējā okeāna platības, bet tas absorbē apmēram 40 procentus oglekļa dioksīda.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti