Austrālijā veido sausumizturīgus dārzus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Austrālijas dienvidaustrumu reģionā ieilgusi vasara. Kamēr atpūtniekiem tās ir labas ziņas, dārzkopjiem tas sagādā galvassāpes. Katra pile ūdens ir no svara. Tomēr ir arī tādi dārznieki, kas domā par ilgtspējību un pielāgo savus dārzus sausajiem apstākļiem.   

Dārzā netālu no Melburnas centra paveras svaiga un zaļa ainava. Viens no dārza arhitektiem norāda, ka iedvesmojies no itāļu renesanses laika dārziem. Bet tas, kas šo dārzu padara īpašu – tā kopšana pilsētai ietaupa aptuveni 16 000 litru ūdens gadā.  

Visiem šajā dārzā dzīvojošie augiem pietiek ar lietusūdeni un pat, ja lietaino dienu būs arvien mazāk, arī tad šie augi izdzīvos.

Nepieciešamība taupīt ūdeni klimata pārmaiņu laikmetā kļūst arvien aktuālāka. Tāpēc arī dārzkopībai jāpieiet gudrāk. Šis dārzs izceļas arī ar detaļām, kas ražotas no pārstrādājamiem materiāliem.

Pagājušais gads bija Austrālijas trešais karstākais gads laikapstākļu novērošanas vēsturē. Vasaras kļūst arvien garākas, un tāpēc arī pieprasījums pēc ilgtspējīgiem dārziem aug. Un šie dārzi patiesībā ir finansiāli izdevīgi un to kopšana neprasa lielas pūles.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti