Pēcpusdiena

Ludzas Lielā sinagoga - Latvijas labākā 2016.gada restaurētā ēka

Pēcpusdiena

Ar papildu maksājumu palīdzību plāno piesaistīt mediķus darbam ārpus Rīgas

Piekrastē manīti pirmie roņu mazuļi

Atkal aicina neaiztikt jūras krastā guļošos ronēnus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Zoologi un dabas pētnieki, līdzīgi kā citus gadus, aicina neaiztikt jūras krastā guļošos ronēnus, kuri pavasarī iznākuši no ūdens, lai sasildītos.

Roņu pētnieks Valdis Pilāts Latvijas Radio raidījumam “Pēcpusdiena” skaidroja, ka roņu arvien biežākai iznākšanai krastā ir vairāki cēloņi. Pirmkārt, pelēko roņu skaits pēdējos gados ir audzis. Otrs iemesls ir klimata izmaiņas. Proti, roņu mazuļiem būtu jādzimst uz ledus. Taču, tā kā ziemas ir siltākas un ledus nav tik daudz un tik biezs, roņu mammas meklē kādu nomaļāku vietu, kur laist pasaulē mazuļus.

Ledus trūkums un citi apstākļi palielina varbūtību, ka ronēni pazaudēs mammu. Tad viņiem arī vēl nav pietiekami lielas tauku kārtas, kas palīdz izdzīvot aukstajā ūdenī. Arī tāpēc – lai sasildītos – viņi dodas krastā.

Pilāts arī piebilda, ka ronēni nebaidās no cilvēka, jo nav to iepazinuši. Viņš, kā arī zoodārza pārstāvis Māris Lielkalns uzsvēra, ka cilvēkiem krastā atrastos roņus nevajag aiztikt un jāļauj tiem pašiem iemācīties izdzīvot. Tas, kā cilvēki var palīdzēt, ir savākt suņus, kuri mēdz uzbrukt roņiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti