Ar kameru aprīkotajā melno stārķu ligzdā izšķīlušies divi mazuļi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Melno stārķu ligzdā, kurā putnu dzīvi iespējams vērot tiešraidē, ir izšķīlušies divi putnēni, liecina Dabasdati.lv novērojumi.

Stārķu mazuļi izšķīlās svētdienas, 15.maija, rītā. Abi melnie stārķēni, kuru dūnu mētelītis pagaidām gan ir balts, ir moži un kustīgi.

Zīle šogad izdēja četras olas. Iespējams, ka trešais putnēns jau lēnām kaļ caurumu čaumalā, bet pastarītis vēl gaida olā.

Stārķenes pārziņā ir mazo barošana, bet Ozols pienes sūnas un zarus, lai paplašinātu ligzdu.

Pirms nedēļas ligzdā un vērotāju forumā “Dabasdati” valdīja liels satraukums. Ligzdā ielidoja ienaidnieks – jūras ērglis, kurš uz divām stundām iztraucēja perēšanu, un olas palika bez vecāku siltuma.

Foruma dalībnieki uztraucās, vai tas nav pārāk ilgs laiks un vai perējums nebūs pagalam. Ligzdas tuvumā bija arī melnais stārķis, kurš centās patriekt ērgli no mājvietas. Kad stārķis atgriezās ligzdā, tas uzreiz ķērās pie darba un nosedza olas ar vēdera siltajām dūnām.

Arī pērn melno stārķu ligzdu apmeklēja jūras ērglis, kurš izpostīja pusi perējuma – izmeta divas olas. No atlikušajām izšķīlās divi stārķēni.

Vēstīts, ka melnie stārķi Ozols un Zīle šajā - ar kameru aprīkotajā - ligzdā atgriezās aprīļa sākumā. Pēc vairākām dienām ligzdā uzradās šogad pirmā ola.

Latvijas Dabas fonds (LDF) un portāls Dabasdati.lv no 24.marta nodrošina iespēju sekot līdzi notikumiem melno stārķu ligzdā, pie kuras uzstādīta tiešraides kamera. Tiešsaistē var vērot arī jūras ērgļa un vistu vanaga ligzdas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti