Dienas ziņas

Krievija uzbrūk Ukrainas kritiskajai infrastruktūrai

Dienas ziņas

Surdo tulkojums. Dienas ziņas

Zviedrijā izbēgusī kobra pati atgriežas terārijā

Zviedrijā no Skansenas akvārija izbēgusī kobra atgriežas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Vairāk nekā nedēļu Zviedrijā meklēja ļoti izmanīgu un veiklu bēgli – indīgo karalisko kobru, kas aizbēga no Skansenas akvārija Stokholmā. Bēgļu sāga atrisinājās visai negaidīti. Nedēļu pavadījusi brīvsolī, čūska pati atgriezās savā terārijā, pastāstīja Latvijas Televīzija.

Pirms vairāk nekā nedēļas Skansenas akvārija darbinieki pamanīja, ka terārijā vairs nav karaliskās kobras – sera Vāsa jeb Šņācēja. Vairāk nekā divus metrus garā indīgā čūska bija pamanījusies izlīst pa apgaismojuma vietu lielā stikla terārija griestos.

Šņācēju vai Hudini – kā kobru iesaukuši darbinieki – izmisīgi meklēja dienu un nakti. Līdz izdevās bēgli atrast ar rentgena kameras palīdzību.

Kobra bija turpat netālu no terārija, izolācijas kārtā starp divām sienām. Sienās izurba caurumus, taču tad čūska pazuda no rentgena iekārtas redzeslauka. Izrādījās, ka Šņācējs bija aizslīdējis atpakaļ uz savu terāriju. Ielīda tādā pašā veidā kā izlīda.

Ana: "Mums bija divi scenāriji ļaunākajam gadījumam," stāstīja Stokholmas Skansenas akvārija direktora vietniece Ana Valstrēma. "Viens, ja mēs nevarētu to atrast, mums nāktos uzspridzināt ēku, jo mēs nevaram atstāt karalisko kobru brīvībā līdz vasarai. Un otrs – gadījumam, ja kāds darbinieks vai kāds cits, kas te pārvietojas, tiktu sakosts."

Mēģinot iekārdināt seru Šņācēju atgriezties krātiņā, darbinieki izmantoja beigtas žurkas. Ar tām noberzēja terārija sienas, cerot, ka smarža pievilinās karalisko kobru.

"Kad sagūstījām Hudini, viņš bija patiesi dusmīgs," atcerējās Valstrēma.

Viņš tikko bija ielīdis savā terārijā, kur bija ūdens, un beidzot viss bija mierīgs un kluss. Bet mēs kobru izņēmām no terārija, jo bija jāpārbauda čūskas veselības stāvoklis."

"Viņš nekad vairs nevarēs aizbēgt. Es to garantēju," pārliecināti solīja Stokholmas Skansenas akvārija direktors Jonas Valstrēms. "Gaismas ķermeņi terārijā ir noņemti, un mēs pārliecināsimies, ka tie ir pilnīgi droši arī visos citos terārijos."

Darbinieki norāda, ka, ja karaliskā kobra būtu tikusi laukā ārpus telpām, sers Šņācējs neizdzīvotu Zviedrijas aukstajā klimatā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti