Dienas ziņas

Atklāj pirmo viedo luksoforu Latvijā

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Lielā talka jau pēc mēneša

Prezidenta pilī pirms 22. aprīlī gaidāmās Lielās talkas spriež par vidi un zaļo kursu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Aicinot parūpēties par apkārtējo vidi un sakopt to, oficiāli pieteikta pēc mēneša gaidāmā 16. Lielā talka. Šim gadam izvēlētais moto ir "Zaļa Latvija = Zaļa pasaule". Gatavojoties šī gada talkai, otrdien Valsts prezidenta pilī sprieda par vides un klimata problēmām, par zaļo kursu.

Klāt pavasaris, kad, nokūstot sniegam, atklājas arī daudz nesmukumu, – piegružotās grāvmales un pagalmi, kā arī mežos izmestie atkritumi. Jau 16. gadu šoreiz 22. aprīlī visā Latvijā norisināsies Lielā talka, kurā ikviens aicināts sakopt dabu.

Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme norādīja: "Manuprāt, Lielā talka – tā ir kustība, tas ir rituāls, es pat nestādos [priekšā], ka tas varētu kaut kad beigties."

Par šī gada moto izvēlēts sauklis "Zaļa Latvija = Zaļa pasaule". Lai tas piepildītos, katra uzdevums ir piedalīties talkā un nemēslot.

Valsts prezidents Egils Levits norādīja: "Lielā talka ir stabili ienākusi mūsu ikdienā kā ikgadējs pavasara notikums. Un Lielā talka ne tikai rosina uz kopīgu rīcību, bet arī mudina domāt un meklēt atbildes  uz lielajiem zaļās nākotnes jautājumiem. Rosina it sevišķi jauniešus iesaistīties zaļākas dzīves popularizēšanā un dzīvošanā."

Par šiem un citiem aktuāliem ar vidi saistītiem jautājumiem otrdien, 21. martā, vairāku stundu garumā prezidenta pilī diskutēja eksperti un valsts iestāžu pārstāvji. Kā viena no atziņām, ko eksperti aicina atcerēties, – vides tīrībai ir liela ietekme gan uz klimata pārmaiņām, gan arī uz cilvēku veselību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti