Pazudis Durbes ligzdas jūras ērglis Hugo

Kopš pagājušās piektdienas, 12. aprīļa, vakara pazudis Durbes ligzdas jūras ērglis Hugo, kas uzbūvēja jaunu ligzdu un pirmo sezonu palīdzēja Mildai perēt dienas gaišajā laikā, liecina ieraksti tiešraides ligzdas forumā.

Rūpes par divu olu perēšanu tagad gulstas tikai uz Mildas pleciem. Turklāt pagājušajā sestdienā Mildu satrauca apkārt lidojošais cits jūras ērgļu jaunulis. Lai svešinieku aizgaiņātu no ligzdas, Milda skaļi klaigāja.

Ornitologs Jānis Ķuze, komentējot ligzdā notiekošo, forumā vēsta, ka prātā jāpatur tas, ka tikai aptuveni 60% apdzīvoto ligzdu notiek sekmīga ligzdošana – atlikušajos 40% ir iespējami visdažādākie iemesli, kādēļ nav nonākts līdz jaunajiem putniem, kas sasniedz lidotspēju.

"Šis ir viens piemērs, turklāt mums jau labi zināms, jo līdzīgu situāciju esam pieredzējuši 2021. gadā.

Iespēja, ka šajā ligzdā šogad ligzdošana būs sekmīga, ir ļoti maza. Protams, var gadīties arī pilnīgi negaidīta notikumu attīstība,

arī jau pieminētais gadījums pirms trīs gadiem, lai gan beidzās ar mazuļu bojāeju, izvērtās negaidīti, ligzdošanā iesaistoties svešam putnam," atgādināja Ķuze. Viņš uzskata, ka par Hugo prombūtnes iemesliem nav vērts spekulēt, jo variantu ir daudz un īsto, visdrīzāk, neviens nekad neuzzinās.

Pirmdienas, 15. aprīļa, rītā Milda ligzdā turpina perēt, tramīgi vērojot apkārtni.

KONTEKSTS:

Durbē esošajā jūras ērgļu ligzdā, kuras norises Latvijas Dabas fonds translē videotiešraidē, 26. martā pēc saulrieta tika izdēta otrā ola. Pirmā ola šosezon tika izdēta 23. martā. Salīdzinot ar diviem iepriekšējiem gadiem, šopavasar pirmā ola izdēta krietni vēlāk. Piemēram, pērn pirmā olā tika izdēta 8. martā, bet 2022. gadā – 15. martā.

Šogad ligzdas saimniecei Mildai un viņas jaunajam partnerim Hugo (ar gredzenu H 492) nācās uzbūvēt jaunu ligzdu, jo iepriekšējā ligzda nogāzās pagājušā gada rudens vētrā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti