Lielā zīlīte, lauku zvirbulis, zaļžubīte – šogad pie barotavām visbiežāk novērotie putni

Šogad janvāra beigās septīto gadu pēc kārtas aizvadīta Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) akcija "Ziņo par putniem dārzā". Šoziem pie barotavām 278 vietās Latvijā novēroti 10 294 putni, pārstāvot 56 putnu sugas. Visdaudzskaitlīgāk ziņots par lielo zīlīti, lauku zvirbuli un zaļžubīti, informēja LOB.

Kā informēja biedrībā, visbiežāk ziņots par lielo zīlīti (2154 putni), tālāk seko lauku zvirbulis (1863 putni), zaļžubīte (750 putni), mājas zvirbulis (649 putni), dzeltenā stērste (513 putni), svilpis (501 putns), zilzīlīte (421 putns), pelēkā vārna (363 putni), meža pīle (334 putni) un sīlis (159 putni).

Pērn akcijas laikā – no 2023. gada 26. līdz 28. janvārim ­–­ Latvijā 377 putnu barošanās vietās saskaitīti vairāk nekā 10 000 putnu, pārstāvot 48 putnu sugas.

Latvijas Ornitoloģijas biedrības pārstāve Agnese Gaile norādīja: "Sakām paldies ikvienam, kurš ne tikai vēroja putnus, bet arī rūpīgi un pacietīgi ziņoja par novēroto – gan ievadīja vērošanai atvēlētās stundas precīzu laiku, gan pierakstīja piezīmēs detaļas par novēroto. Īpašs paldies tiem, kuri bija neatlaidīgi pat tad, ja negaidīti saskārās ar tehniskām neērtībām ziņošanas portālā, kas pašreiz tiek pilnveidots, bet neatmeta ar roku un sūtīja individuālu ziņu mums uz e-pastu. Visi dati ir apkopoti un ņemti vērā."

Kā informēja biedrībā, akcijas mērķis ir saskaitīt putnus dārzā vai pie putnu barotavas, ziņojot par tiem dabas novērojumu portālā vai mobilajā lietotnē Dabasdati.lv. Ideja par akciju "Ziņo par putniem dārzā" aizgūta no Lielbritānijas, kur putnus dārzos ziemā skaita kopš 1979. gada. Akcija Latvijā norisinās jau sesto gadu vienlaikus ar šādu pašu aktivitāti kaimiņvalstīs un citviet Eiropā.

Vēl par putniem

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti