Dabas muzejā notiks ikgadējā sēņu izstāde

Latvijas Nacionālajā dabas muzejā no 13. līdz 17. septembrim būs skatāma daudzu iemīļotā rudens izstāde "Sēnes 2023". Šogad līdzās muzeja darbinieku dabā ievāktajam materiālam apmeklētāji varēs ielūkoties arī gļotsēnēm un to pētniecībai veltītā izstādē, informēja muzejā.

"Lielās izstāžu zāles iekārtošanas, sēņošanas, šķirošanas un konsultēšanas grafiki sastādīti, tātad Dabas muzejs ir gatavs lielajai sēņu izstādei," apliecināja mikoloģe Inita Dāniele.

Sēņu klāsts katru dienu tiks papildināts, un eksponētās sēnes būs sakārtotas četrās grupās – ēdamās, neēdamās, indīgās un aizsargājamās. Turklāt etiķetēs būs norādīts ne tikai sugas nosaukums, bet ēdamajām sēnēm arī ieteicamais apstrādes veids.

Muzeja pārstāvji arī atgādināja, ka izstādē drīkst ienest arī savas atrastās sēnes, jo nereti tieši apmeklētāji mikologiem atnes patiešām vērtīgus un interesantus sēņu eksemplārus.

Mikoloģe Dāniele iedrošināja: "Gaidīsim arī sēnes no pilsētu parkiem vai mazdārziņiem, jo ne vienmēr vērtīgi atradumi ir tikai tālos un biezos mežos, un pētniekiem sēņu situācija apdzīvotās vietās ir mazāk zināma."

Dabas muzeja mikologi vienlaikus atgādināja – nezināmas un iepriekš neredzētas sēnes uzturā lietot nedrīkst!

Sēņu izstādes apmeklētāji aicināti arī ielūkoties mazajā izstāžu zālē, kur pēdējo nedēļu pieejama izstāde "Gļotsēnes Latvijā – krāšņums no plazmodija līdz sporām", kas veltīta Latvijas gļotsēnēm un to pētniecībai. Gļotsēņu daudzveidību dažādās attīstības stadijās var iepazīt vairāk nekā 100 fotogrāfijās, tostarp gļotsēņu sporu un iekšējo struktūru attēlos līdz pat 1000x lielā palielinājumā. Ar lupu pētāmi gļotsēņu interesentu vākumi vairāk nekā 70 sugām.

Sēnes Latvijas mežos

Vairāk

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti