Rīta Panorāma

Turpinās strīdi par Ukrainas pārvadātāju darbību ES

Rīta Panorāma

Intervija ar veselības ministru Hosamu Abu Meri

Dubaijā dod iespēju "baudīt" reālo gaisa piesārņojumu

Dubaijā dod iespēju «baudīt» reālo gaisa piesārņojumu

Mākslinieki un vides aktīvisti Apvienoto Arābu Emirātu pilsētā Dubaijā uzstādījuši savienotus kupolus, kuros cilvēkiem ļauts realitātē "baudīt" trīs lielpilsētu gaisu. Akcija pieskaņota šeit notiekošajai Apvienoto Nāciju Organizācijas klimata konferencei.  

"Kad jums ir kaut mazliet tīra gaisa, jūs to uztverat kā pašsaprotamu. Bet, kad iespējams sajust ļoti sliktu situāciju, iespējams arī novērtēt, cik ļoti nepieciešams aizsargāt vidi," sacīja konferences dalībnieks no Ugandas Kristofers Kisinde.

Mākslinieks Maikls Pinskis izvēlējās imitēt situāciju trīs lielpilsētās – Lielbritānijas, Indijas un Ķīnas galvaspilsētās Londonā, Ņūdeli un Pekinā.

Kupoli ne tikai ļauj izjust lielo piesārņojumu, bet arī parāda atšķirības, ko nosaka plašāk izmantotais fosilais kurināmais. Piemēram, Londonā ir liela satiksmes intensitāte, tāpēc piesārņojumā dominē slāpekļa dioksīds. Šī smaka atsķiras no smakas Pekinā un Deli, kur piesārņojumu pirmkārt rada rūpniecības uzņēmumi, būvniecības putekļi un degšanas produkti.

Organizācijas "Clean Air Fund" pārstāve uzsvēra, ka šī problēma cieši saistīta ar klimata izmaiņām, jo abus procesus veicina identiski faktori. Ja netiks apturēta kaitīgo gāzu emisijas, situācija pasliktināsies, un to var just pat bagātajā Dubaijā.

Strauja būvniecība, rūpnieciskās zonas un automašīnu radītais piesārņojums ir pastiprinājuši tuksneša vēju radīto smilšu un daļiņu ietekmi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti