Dienas ziņas

Mērsraga novads pieņem izdzīvošanas budžetu

Dienas ziņas

Kritiķe un režisores vērtē "Sarkanā Meža" pirmās sērijas

Izveido ekspozīciju par Viesītes vēsturi

Muzejā «Sēlija» izveidota ekspozīcija par Viesītes vēsturi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 2 mēnešiem.

Viesītes muzejā "Sēlija" apmeklētājiem durvis vērusi jauna ekspozīcija par Viesītes vēsturi. Par šīs Sēlijas mazpilsētas pazīstamāko objektu - mazo bānīti jau agrāk izveidota apskates vieta, taču par pilsētas vēsturi apkopojoša muzeja stāsta līdz šim nebija. 

Ekspozīcija par Viesītes vēsturi izveidota kādreizējā Eķengrāves pagastskolas ēkā, kur agrāk mācījās viens no ievērojamākajiem Viesītes novadniekiem - profesors Pauls Stradiņš. Viņa vārdā nosauktajā Viesītes muzeja "Sēlija" nodaļā ekspozīcijas izkārtotas klasēs un kabinetos. "Vēstures klases" autore un veidotāja ir agrākā muzeja "Sēlija" direktore Ilma Svilāne.

"Mēs nevaram izstāstīt visu absolūti, bet mēs varam izstāstīt kādu posmu, un uzdevums šai ekspozīcijai ir stāstīt par 100 gadiem, tātad par pagājušo - 20. gadsimtu," skaidro Svilāne.

Līdztekus plašajam seno fotogrāfiju un dokumentu klāstam ekspozīcijā var aplūkot arī dažādus Viesītes vēsturi raksturojošus priekšmetus, piemēram, šaursliežu dzelzceļa darbinieka formas tērpu, kādreizējās Sēlijas Televīzijas darba aparatūru un pat šaurfilmu kino demonstrēšanas iekārtu, kas senāk izmantota Viesītes kinoteātrī. 

"Vēstures klase" aprīkota ar audio iekārtu un ekrānu, tā pielāgota gan semināru, gan izglītojošu nodarbību norisei. Telpas māksliniecisko dizainu izstrādājis Raimonds Vindulis. Lai vēstures izzināšanu padarītu saistošāku jauniešiem, izveidots arī interaktīvais stūrītis.

"Veidojot ekspozīciju, es secināju, ka viss gadsimts būtībā ir Brīvības cīņas. Šeit šī Brīvības cīņu grāmata pagaidām ir šādā variantā, kur ir apkopotas ziņas, kur katrs var atnākt un izlasīt, un tuvāk iepazīties. Nākotnē tai jābūt jaunai programmai, kur var arī strādāt ar to skolēni," rāda Svilāne.

Projekta īstenošana ir vēl viens solis uz priekšu Paula Stradiņa skolas sakārtošanā. Līdztekus "Vēstures klasei" šī muzeja nodaļa iepazīstina ar novada ievērojamām personībām - Paula Stradiņa dzimtu, Annu Brodeli un Veco Stenderu, kā arī piedāvā aplūkot aktuālās muzeja izstādes. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti