Dienas ziņas

Latvieši ārzemēs gatavojas balsot

Dienas ziņas

Cēsīs atklāj modernu 112 zvanu centru

No patiltes uz kapsētu: pārapbedī 99 cilvēku mirstīgās atliekas

FOTO. Pārapbedī Brasas tilta būvdarbu laikā atrasto 99 cilvēku mirstīgās atliekas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Izrādot pienācīgu cieņu un klātesot Nacionālo bruņoto spēku kapelānam Ilmāram Kravalim, trešdien, 28. septembrī, Rīgas Garnizona kapos pārapbedītas 99 cilvēku mirstīgās atliekas, kas tika atrastas Brasas tilta pārbūves laikā. Taču būvdarbi, visticamāk, vēl nesīs arī citus atradumus.

Cilvēku kaulus jūnija sākumā uzgāja būvnieki un piesaistīja militārās arheoloģijas biedrību "Leģenda", kas veica ekshumāciju. Atrastās mirstīgās atliekas lielākoties pieder karavīriem.

Meklēšanas vienības "Leģenda" vadītājs Tālis Ešmits norādīja: "Pašā augšējā slānī, ko mēs varam redzēt – tie ir Pirmā pasaules kara apbedījumi. Tie ir cilvēki no frontes, tie ir cilvēki, kas ir apbedīti – cariskās armijas šineļi, cariskās armijas mundieru paliekas, kuras mēs varam redzēt."

Šī ir jau otrā reize, ka Brasas tilta pārbūves gaitā tiek atrasts liels skaits apbedījumu. 2019. gadā būvnieki kopā ar "Leģendas" brīvprātīgajiem atrada 37 cilvēku pīšļus.

Lielais skaits skaidrojams ar to, ka pagājušā gadsimta 50. gados Brasas tilts uzbūvēts virs daļas no Garnizona kapsētas. Padomju amatpersonas par apbedīto pārvietošanu īpaši nerūpējās, tādēļ meklēšanas vienības vadītājs spriež – plānoto būvdarbu zonā noteikti vēl palikuši apbedījumi.  

"Nevis varētu būt, bet tas tā ir! Es pat nezinu, cik tas skaitlis ir liels, bet tie ir simti!" viņš sacīja.

Ekshumācijas laikā būvdarbi tiek apturēti, bet Rīgas domes pārstāvji apgalvo – būtisku ietekmi uz būvdarbu termiņiem tas neatstās.

Rīgas domes Satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods teica: "Tas ietekmēs uz ļoti īsiem periodiem. Tās ir pāris dienas. Tiklīdz tiek atrasti kauli, tiek pieaicināta meklēšanas vienība, kauli tiek izņemti, un darbi būvdarbu zonā var tikt atsākti."

Brasas tilta pārbūvi plānots pabeigt līdz nākamā gada Dziesmu svētkiem.

KONTEKSTS: 

99 cilvēku mirstīgās atliekas Brasas tilta būvdarbu laikā uzietas 2022. gada vasarā, taču pirmie apbedījumi uzieti 2019. gadā, kad tika secināts – visticamāk, Brasas tilts uzbūvēts pāri veco Rīgas Garnizona kapu stūrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti