Pie Brasas tilta varētu atklāt jaunus apbedījumus

Pie Brasas tilta varētu atklāties vēl vairāk apbedījumu, pēc satiksmes pārvada apsekošanas teica Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes Rīgas reģionālās nodaļas vadītājs Jānis Asaris.

Pēc apsekošanas pārvaldes speciālisti secināja, ka apbedījumi saistāmi ar Garnizona kapiem. Kā informēja Asaris, darbus varētu atļaut atsākt zonā, kur citi apbedījumi nav prognozēti. Savukārt apbedījumu zonā darbus varētu turpināt tikai pēc atrasto mirstīgo atlieku pārapbedīšanas.

Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes Rīgas reģionālās nodaļas vadītājs Jānis AsarisElla Semjonova

„Līdz šim ir konstatētas piecas kapu bedres rindā un, spriežot pēc reljefa un iespējama attāluma, cik vajadzētu veikt zemes darbus saistībā ar projekta realizāciju,

pieļaujams, ka tur varētu būt vēl vismaz 20 metru garumā kādi apbedījumi.

Sakarā ar to, ka tas ir saistīts ar kara hospitāli un 20. gadsimta sākuma militārpersonu apbedījumiem, tad mūsu prasība būtu, tas, protams, jārisina pašvaldībai, pasūtītājiem, rast vietu pārapbedījumiem, pārapbedīt, un tikai tad tajā zonā darbus varētu turpināt.

Kas attiecas uz pašu tiltu un to daļu, kas ir virzienā uz centra pusi, tur droši var turpināt šos darbus, jo apbedījumi ir atsegti teritorijā tuvāk Miķeļa kapiem.

Mēs esam fiksējuši, salīdzinot dažādus vēsturiskos plānus, ka droši vien 50. gadu beigās, kad veidoja šo Brasas tiltu, nedaudz ir mainījies arī ielas trasējums un viena daļa no militārās kapsētas ir pagājusi zem šīs ielas,” skaidroja Asaris.

KONTEKSTS:

Šā gada 24. aprīlī uzsākta pārvada pār dzelzceļu pie Brasas stacijas pārbūve - plānots nesošo konstrukciju remonts, pārvada seguma, tramvaju sliežu ceļa un kontakttīklu pārbūve, apgaismojuma pārbūve, kā arī pārvada ietves seguma pārbūve un margu nomaiņa. Kopējās Brasas pārvada pārbūves darbu izmaksas ir 10,87 miljoni eiro (ieskaitot PVN). Saskaņā ar noslēgto līgumu pārbūve noslēgsies 2020. gada pavasarī.

Saistībā ar remontdarbiem no 24. aprīļa līdz 20. augustam slēgta transportlīdzekļu satiksme (izņemot sabiedriskā transporta) uz Brasas tilta virzienā uz pilsētas centru.

Pagājušajā nedēļā būvnieki atklāja apbedījumus pie Brasas tilta un apturēja būvdarbus, lūdzot Nacionālo kultūras mantojuma pārvaldi sniegt savu atzinumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti