Panorāma

Vardarbība ģimenē – policijas ikdiena

Panorāma

Slimnīcā bažas par būvniecības projektu

Bīskapa Alberta pēcteči Rīgā

Bīskapa Alberta pēcteči satiekas Rīgā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Plašās dzimtas saiets viņu senča dibinātā pilsētā! Rīgā šajās dienās viesojas Bukshēvdenu dzimtas 55 atvases, kuru ciltskoka viens no pirmajiem zariem ir Rīgas dibinātājs bīskaps Alberts. Septiņsimt gadus vēlāk Rīgā tiekas viņa dzimtas pēcnācēji no visas pasaules, lai vairāk uzzinātu par Rīgas celšanu un dzimtas saknēm Baltijā.

Mazajai Maijai ir pusotrs gadiņš. Daudz vairāk par viņas senča bīskapa Alberta pirms septiņsimt gadiem celto Doma baznīcu, kurā viņš arī apglabāts, meitenīti interesē akmeņi Doma pagalmā.

Rīgas dibinātājs bīskaps Alberts zināms kā Alberts no Bukshēvdenas, un tieši šis pats uzvārds pasēs rakstīts lielākajai daļai viņa dzimtas pēcnācēju. Dzimta ļoti lepojas ar saviem senčiem, kas katrā gadsimtā atstājuši vēsturē pamanāmas pēdas un regulāri tiekas vietās, kur redzama un jūtama dzimtas klātbūtne. Šoreiz – Rīgā.

„Tā ir fantastiska iespēja satikties, mēs esam no visas pasaules, arī Argentīnas un Ņujorkas,” saka Maijas mamma Suzanna..

„Šādā saietā esmu pirmo reizi! Esmu patīkami pārsteigts par pilsētu,” pauž Haralds.

Bukshēvdenu dzimta gadu simteņos izklīdusi pa vairākiem kontinentiem. „120 cilvēku visā pasaulē, pārsvarā Vācijā. Mēs divi esam no Igaunijas, Tallinas. Tad ir viens dzimtas zars Somijā, Dānijā, Beļģijā, Francijā. Protams, arī ASV un Austrālijā," uzskaita Folkers.

Dzimta pārmanto ne tikai uzvārdus, bet arī vārdus.

„Bīskapa Alberta tēvam, kuru arī sauca Alberts, bija divi brāļi, un mani sauc tāpat kā vienu no viņiem – Luders,” ar sevi iepazīstina saieta rīkotājs Luders Bukshēvdens.

Pats bīskaps Alberts nav viennozīmīgi vērtēta persona. Lai gan daudzi zina viņu kā Rīgas dibinātāju, citi atgādina to, cik asiņaini bija zobenbrāļu darbi. Jo mūki ar zobeniem ieradās Latvijas teritorijā, lai pakļautu un kristītu vai dedzinātu un nogalinātu tos, kas viņu ticību pieņemt atteicās. Vietā, kur atrodas Rīga, bija lībiešu zvejnieku ciemati un tirgotāju faktorijas jeb vietas, kur viņi glabāja preces un tās mainīja. Zobenbrāļi ieradās ar citu valodu, citu ticību un uzspieda savu administratīvo kārtību.

Latviešu un vācbaltiešu centra vadītājs Ojārs Spārītis norāda, ka bīskaps Alberts uz Latviju atvedis pat zināmu administratīvo politiku, viņš veidoja sabiedrību ap sevi, veicināja domu, ideju, preču apmaiņu uz eiropeiskiem pamatiem.

Dzimtas saiets turpināsies trīs dienas, kuru laikā Alberta pēcnācēji apskatīs  pili un dosies ekskursijā pa Vecrīgu, bet tālāk dosies uz Igauniju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti