Kultūras ziņas

Ungāru arfiste "Rīgas Biržā"

Kultūras ziņas

Iznācis Noras Ikstenas romāns

"Saulīte slimnīcā" palīdzēs atveseļoties

«Saulīte slimnīcā» palīdz atveseļoties

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 7 mēnešiem.

Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gadā tapusi jauna muzikāla izrāde bērniem „Saulīte slimnīcā. Atveseļošanās 10 ainās”. Tās pamatā ir tāda paša nosaukuma Raiņa dzejoļu krājums bērniem.

“Es ņēmu par pamatu to grāmatu, kas ir saistīta ar bērnu slimnīcu, jo patiešām viņš [Rainis] ir ārstējies bērnu slimnīcā, patiešām viņš ir vērojis tos mazos pacientus, un patiešām viņš tai savā krājumā “Saulīte slimnīcā” ir deklarējis tos principus, ko mūsdienās mēs arī piekopjam, proti, ka veseļošanos var veicināt ar mākslu ar mūziku, ar aktieriem un kultūras pasākumiem,” stāsta dzejniece, libreta autore Inese Zandere.

Koncertuzveduma, „Saulīte slimnīcā. Atveseļošanās 10 ainās” veidotāji vēlas vēlreiz no jauna paskatīties uz Raiņa literārā mantojuma mazāk zināmo daļu un tās spēju uzturēt garīgu un fizisku spēku.

“Tas ir tas galvenais stāsts par Raini, kurš iepazīst caur bērniem pats sevi,” norāda režisore Margo Zālīte. “Viņš skatās uz šiem slimajiem bērniem, šeit ikdienā var redzēt ļoti daudz slimu bērniņu, un arī brīnumainā kārtā izveseļojušos bērniņus, un arī mēs dzirdam par bērnu nāvēm, un es domāju, ka Rainis arī tajā laikā daudz dzirdēja ne tikai priecīgos, bet arī skumīgos stāstus, un uz šo skumīgos stāstiņu fona top šis dzejoļu krājums, līdz ar to arī izrāde par šo – kā saglabāt prieku skumjos brīžos."

Izrādē bērnus  – slimnīcas pacientus atveido Rīgas Doma kora skolas audzēkņi. Mūzikas jaundarbus radījuši komponisti Imants Zemzaris un Rihards Dubra. Dakteru lomās redzēsim pavisam īstus dakterus – Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas jauktā kora grupu.

“Tagad lasot bērnu dzejoļus, kurus Rainis ir sarakstījis, es spēju saskatīt līdzības ar sevi bērnībā, ka es esmu kādreiz līdzīgi juties, tas ir tā kā atcerēties cita cilvēka domas, un kā savas viņas pieņemt,” skaidro aktieris Romāns Bargais.

2016. gadā muzikālo izrādi “Saulīte slimnīcā” plānots izrādīt bērniem arī citviet Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti