Rīgā ķirurgi sarežģītā operācijā kaulu no kājas pārstāda rokā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas ķirurgi veikuši sarežģītu kaula transplantācijas operāciju, lai novērstu augšdelma kaula defektu. Operācijā uz roku pārvietots un patstāvīgai asinsapgādei pieslēgts kauls no pacienta kājas.

Ortopēde Inese Breide
00:00 / 00:37
Lejuplādēt

Pacientam, kurš guvis augšdelma kaula lūzumu pirms vairāk nekā 10 gadiem un vairākas reizes neveiksmīgi ārstēts citās ārstniecības iestādēs, bija iekaisis pleca kauls, radies kaula defekts, iepriekš uzstādītās metāla konstrukcijas izkustējušās un radījušas kaula bojājumu. Šāds bojājums rada nopietnu rokas funkciju traucējumu un var draudēt ar visa organisma infekciju.

Tāpēc bojātais kauls un metāla konstrukcijas bija jāizņem, ko veica pirmā etapa operācijā.

Lai atjaunotu rokas funkcionalitāti, ārsti veica otrā etapa operāciju. Pacientam tika paņemts mazā lielakaula transplantāts ar asins apgādi 17 cm garumā un ievietots augšdelma kaula defektā, kur transplantāts pieslēgts pie rokas asinsvadiem. Papildus veikta kaulu fragmentu fiksācija ar metāla plāksni. 

Sarežģītākais process bija savienot asinsvadus un atbrīvot spieķa kaula nervu, kura bojājums un rētošanās bija radusies  iepriekšējo operāciju laikā.

Šobrīd pacients turpina ārstēšanos mājās un veic rehabilitāciju. Savukārt pacienta kājas funkcija jau pilnībā atjaunojusies.

Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā norādīja, ka šāda veida operācijas ir retas. Tomēr pēdējā mēneša laikā slimnīcas ārsti ir veikuši vēl vairākas līdzīgas operācijas, kur pacientiem plaukstas kauli tiek aizvietoti ar kaula daļu no kājas.  

Šādas operācijas iespējamas, cieši sadarbojoties mediķu brigādei. 

Operāciju veica traumatologi – ortopēdi Inese Breide un Mārtiņš Malzubris.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti