Popularitāti gūst atkritumu maisi ar apmaksātu nogādi poligonā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 2 mēnešiem.

Vientuļie pensionāri tālākās viensētās, vasarnīcu saimnieki mazdārziņu rajonos, svinētāji un talkotāji dabā – tā lielākoties ir mērķauditorija salīdzinoši jaunam atkritumu izvešanas pakalpojumam. Gružu apsaimniekotājkompānija pārdod 100 litru tilpuma maisus, bet to cenā jau ietilpst arī pilno maisu nogāde poligonā. Tāds pakalpojums kļūst arvien populārāks, jo pašvaldības ikvienam iedzīvotājam noteikušas pienākumu maksāt par radītajiem atkritumiem. Tomēr ne katram gružu ir tik daudz un tik regulāri, lai tos krātu konteinerā.

Attīstot sadzīves atkritumu apsaimniekošanu Jelgavas novadā, pašvaldībai piederošais uzņēmums "Jelgavas novada KU" papildu tradicionālajam atkritumu savākšanas veidam – konteineriem – plāno iedzīvotājiem un organizācijām piedāvāt alternatīvu: īpaši marķētus dzeltenus atkritumu savākšanas maisus. Pašlaik aptaujā noskaidro iedzīvotāju viedokli par šo ieceri, par ko stāsta uzņēmuma "Jelgavas novada KU" valdes priekšsēdētāja Antra Alksne.

Uzņēmuma vadītāja Alksne akcentē, ka padomāts arī par to, lai maisu sistēmu nesāktu izmantot ļaunprātīgi - tā, ka nopērk vienu maisu, atkritumus krāj it kā divus gadus, bet patiesībā izmet mežā vai konteinerā, par ko samaksājuši kaimiņi. Klientiem, kam konteineri bijuši līdz šim, tie lielākoties arī paliks.

Maisu izmaksas būs proporcionālas konteineru izvešanas cenai jeb tarifam.

Jelgavas novadā jauno sistēmu domāts ieviest no jūnija. Bet jau gandrīz 10 gadu Ziemeļvidzemē, Malienā un Saulkrastos Pierīgā tādu pakalpojumu piedāvā uzņēmums "Ziemeļvidzemes atkritumu apsaimniekošanas organizācija" jeb ZAAO. Klients 10 maisus nopērk par nepilniem 19 eiro, kas ir proporcionāli līdzīga cena kā par konteineru izvešanu. ZAAO Klientu apkalpošanas nodaļas vadītājs Mārtiņš Vīgants teic, ka maisus galvenokārt piedāvā laukos, kur grūti piebraukt īpašumam, vai arī pensionāriem, kas saražo maz atkritumu.

Gandrīz visos reģionos trīs četru gadu pieredzi ar "dzeltenajiem maisiem" uzkrājis arī uzņēmums "Clean R". Kompānijas klientu dienesta vadītājs Valerijs Stankevičs atzīst, ka tāda kārtība ir izdevīga klientiem, taču ne vienmēr uzņēmējam, jo jābrauc daudz, bet savāc nelielu atkritumu apjomu. Turklāt būtiski klientus izglītot.

Uzņēmēji atzīst, ka pašvaldību saistošie noteikumi pēdējos gados mainījuši arī paradumus cilvēkiem, padarot viņus apzinīgākus.

Runājot par tā saukto depozīta maisu sistēmu, atkritumu izvedēji arī prāto, ka, piemēram, blīvi apdzīvotajos mazdārziņu rajonos varētu iekārtot speciālas vietas, kur pilnos maisus liek visas apkaimes iedzīvotāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti