Rīta Panorāma

Rīgas Kino muzejs - vieta, kur izzināt Latvijas kino vēsturi

Rīta Panorāma

Intervija ar Aldi Gobzemu Premjera amata kandidāts (KPV LV)

Telefonintervija ar Lieni Dambiņu

Īpašā atbalsta centrā visvairāk nākas palīdzēt jauniešiem ar atkarībām no viedierīcēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Pusaudžu resursu centrā, kur atbalstu var gūt jaunieši ar atkarībām, pusgada laikā visvairāk palīdzība sniegta jauniešiem saistībā ar atkarībām no viedierīcēm, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja Bērnu slimnīcas fonda priekšsēdētāja Liene Dambiņa.

Kopš aprīļa Latvijā darbojas Pusaudžu resursu centrs, ko izveidojis Bērnu slimnīcas fonds kopā ar nozares speciālistiem. Tas īsteno pirmo profilakses tipa ambulatoro atbalsta programmu pusaudžiem, kuriem konstatēta atkarību izraisošu vielu pārmērīga lietošana vai atkarīgas uzvedības traucējumi.

Pusaudžu resursu centrā bija paredzēts līdz šā gada beigām palīdzību sniegt 40 jauniešiem, bet jau līdz šim atbalstu saņēmuši vairāk nekā 43 cilvēki. Tie ir jaunieši, kuri ir uzņemti īpašajā programmā. Tāpat ir sniegtas konsultācijas gan jauniešiem, gan vecākiem.

Pusaudžu resursu centrā nonāk jaunieši vecumā no 11 līdz 18 gadiem no dažādām ģimenēm un sociālajām vidēm. Arī viņu situācijas un problēmas ir atšķirīgas: dažiem atkarības ir tikai sākuma stadijā, bet citiem jau ilgstoši.

Dambiņa atklāja, ka lielākā daļa jauniešu ir ar atkarībām, kas saistītas ar viedierīcēm – atkarības no datoriem, sociālajiem tīkliem un spēļu konsolēm. Viņa raksturoja, ka tās ir kompleksas problēmas, kur pamatā ir psiholoģiska rakstura problēmas.

Pusaudžu resursu centrā plāno īpašu kampaņu pusaudžu uzrunāšanai, lai viņi saistībā ar garīgo veselību uzdrošinātos vērsties pēc palīdzības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti