Bērnu slimnīcas jaunajam pusaudžu atbalsta centram labi rezultāti; cer uz valsts atbalstu arī turpmāk

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 7 mēnešiem.

Bērnu slimnīcas Pusaudžu resursu centram pirmajā pusgadā izdevies palīdzēt vairāk nekā 40 padsmitniekiem ar datora, telefona un dažādu vielu atkarību riskiem.

Atbalsta programmu izveidojis Bērnu slimnīcas fonds ar nozares speciālistiem pēc ārzemju parauga, bet Labklājības ministrijas piešķirtie 118 tūkstoši eiro pagaidām ļauj projektu turpināt vien līdz šī gada beigām.

Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa Latvijas Radio atzina, ka palīdzība būtu vajadzīga daudz lielākam skaitam ar atkarībām sirgstošu pusaudžu un arī ārpus Rīgas, tādēļ slimnīca ļoti cer uz valsts atbalstu šim projektam arī turpmāk.

Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa
00:00 / 00:58
Lejuplādēt

„Atsaucība no pusaudžu un arī viņu vecāku puses ir bijusi ļoti liela. 90% no visiem pusaudžiem un viņu vecākiem, kuri līdz šim ir saņēmuši palīdzību Pusaudžu resursu centrā, ir bijuši ar to apmierināti un teikuši, ka viņu stāvoklis ir uzlabojies. (..) Un tas, protams, iedrošina mūs arī turpmāk domāt par jauniem palīdzības veidiem. Jo otrs secinājums ir tāds, ka ar palīdzību tikai saistībā ar atkarību izraisošo vielu un procesu lietošanu pusaudžiem ir krietni par maz, jo problēmas, līdzīgi kā citviet pasaulē, arī mūsu pusaudžiem ir ļoti kompleksas.

Un ir bijušas situācijas, kad gan pats pusaudzis, gan viņa vecāki saka: „Vai tiešām mums kaut kas ir jāsāk lietot, lai mēs varētu saņemt palīdzību?”

Protams, nē, bet, lai mēs šādu palīdzību kvalitatīvi varētu sniegt, ir nepieciešami papildu resursi un papildu programma. Līdz šim mēs palīdzību nevienam neesam atteikuši, bet, lūkojoties nākotnē, ir ļoti svarīgi, lai šāda palīdzība būtu plašāka un attiecināma arī uz citām garīgās veselības problēmām, un lai tā būtu bez maksas. Jo šobrīd, pateicoties Labklājības ministrijas finansējumam, ieguvums ir ļoti liels: jauniešiem palīdzība ir bijusi pieejama neatkarīgi no viņu ģimenes finansiālās situācijas. Starp mūsu klientiem ir bijuši pusaudži gan no ļoti situētām ģimenēm, gan no sociālajām iestādēm un sociālā riska ģimenēm,” stāstīja Dambiņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti