Festivāla «Lampa» VIDEO: Diskusija par paliatīvo aprūpi «Pienākums neciest klusu»

Latvijas Radio 1 diskusija uz Latvijas Radio pirātu kuģa saruna festivālā "Lampa". Sarunai skaudrs pieteikums - „Pienākums neciest klusu. Evija Unāma par drosmi atklāt savu izmisuma zonu, lai mainītu sistēmu”.

Latvijas Radio žurnālists Aidis Tomsons ar projekta „Izmisuma zonā. Paliatīva aprūpe Latvijā.” vadītāju Eviju Unāmu runā par viņas pieredzi, kura lika celt smagu un gadu desmitiem stagnējošu problēmu sabiedrisko mediju dienaskārtībā.

Savukārt Latvijas Radio Ziņu dienesta žurnālists Kristaps Feldmanis ir uzklausījis vairākas Latvijas ģimenes, kuras ir saskārušās ar paliatīvās aprūpes trūkumiem un nejēdzībām, kā arī runājis ar nozares profesionāļiem, lai skaidrotu sistēmas trūkumus un iespējas to labot.

Kā iepriekš jau vēstīts, Latvijas Radio sarunu festivālā "Lampa" uz īpaša pirātu kuģa Cēsu pils parka dīķī 28. un 29. jūnijā piedāvā 11 drosmīgas sarunas.

Visām diskusijām no Latvijas Radio kuģa var sekot līdzi arī tiešraidēs sabiedrisko mediju portālā LSM.lv, Latvijas Radio "Facebook" kontos, kā arī lielākā daļa ir dzirdamas radio NABA ēterā.

1 komentārs
Anonīms lietotājs 22483
Bet vai tad kaut kas ir mainījies sistēmā? Tieši šobrīd simtiem cilvēku Latvijā iet cauri tai izmisuma zonai ar savu mirstošo tuvinieku, vienaldzīgo, formālistiski strādājošo, nekomunicējošo medpersonālu, ar daudziem nepaceļamām izmaksām, kas saistītas ar slimnieka aprūpi, medikamentiem, ar izmaksu ziņā nepaceļamām aprūpes iestādēm, kur pakalpojums ir zem katras kritikas, neraugoties uz cenām, kas tuvojas Rietumu cenām. Valstij ir citas prioritātes: estrādes, koncertzāles, peldbaseini. Cilvēki Latvijā ir paguruši runāt, jo Vara viņos tāpat neklausās. Gandrīz katrs, kas emigrē, saka: nekas nemainīsies, nav jēgas. Tieši šodien, kas Cēsīs runā par uzdrīkstēšanos iebilst un runāt, Rīgā runā par to, cik šausmīgi mums vajag nākamos padsmit gadus uzkraut sev kaklā simtiem miljonu dārgu būvi. Tas nekas, ka mums drīz būs aizbēgušas visas medmāsas. Orķestranti nevarot ar savu 930 eiro uz papīra izdzīvot... Bet medmāsas taču izdzīvo, jaunie ārsti rezidenti izdzīvo.
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Veselība
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti