4. studija

Stokmannlifts

4. studija

Mazās Stērstu ielas pietura

Invalīdi

Eksperiments: Tualetes poliklīnikās un slimnīcās teju nepieejamas cilvēkiem ratiņos

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 8 mēnešiem.

Pirms nepilna gada Latvijas Televīzija stāstīja par Aigaru, kurš ir cilvēks ar īpašām vajadzībām. Viņš ārstējās Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā 20.nodaļā un bija spiests ārstēšanos pārtraukt, jo nebija pieejama tualete.

"Personāls, redzot manu izmisumu, sacīja, Aigar, nu labi, darīsim tepat gultā, pēc tam mēs savāksim. Es pat neatcero, kā to murgu izdzīvoju," pirms gada sacīja Aigars.

"Lai veiktu renovācijas darbus, mēs laupām ārstēšanās iespēju tiem, kuriem tas vitāli vajadzīgs," toreiz Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Attīstības biroja vadītājs Aldis Rozenbergs veltīja skarbus vārdus cilvēkiem ratiņkrēslos.

Pacienti ar kustību traucējumiem, kuri acīmredzot neietilpst kategorijā "vitāli vajadzīga ārstēšana", bija šokēti par nesaudzīgajiem izteikumiem. Skandālu sacēla arī pacientu radinieki.

"Vienmēr ir bijuši negatīvi pārsteigumi, varbūt šoreiz Stradiņi var sagādāt patīkamu pārsteigumu?" pēc gada cer Aigars.

Neiroloģijas klīnikā, kuru Aigars labierīcību dēļ pirms gada pameta, tagad aina izskatās daudzsološāka. Pacientus ar kustību traucējumiem ievieto tikai šajā nodaļā, kurā ir vides pieejamība.

"Šeit ir labierīcību telpa, kura ir aprīkota ar balstiem, un pa durvīm ir iespējams iebraukt ar ratiņkrēsliem," sacīja Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas komunikāciju speciāliste Lāsma Sīle.

Ja jau reiz sāpīgā tēma ir aizskarta, LTV raidījums "4.studija" nolēma arī pārbaudīt, cik ērtas tualetes ir Rīgas populārākajās medicīnas iestādēs.

Cilvēkam, kurš salauzis kāju un nonācis ratiņkrēslā, iekļūt medicīnas sabiedrības "ARS" labierīcībās ir problemātiski, jo pat neiesprūstot durvīs, neko nevar izdarīt, uzturoties telpās.

Arī mēģinot iekļūt Rīgas 1.slimnīcas poliklīnikā, jāsaskaras ar grūtībām jau pie ieejas, kur kustību apgrūtina pakāpiens.

Lai gan iekļūšana pa durvīm bija bija apgrūtināta, tualete bija ērta.

Medicīnas iestādē "Veselības centrs 4" tualete aprīkota invalīdu vajadzībām un arī iebraukšanai nebija sarežģījumi. Pēc veiktā eksperimenta var secināt, ka par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām medicīnas iestādēs sāk domāt, diemžēl pie pāris niansēm vēl ir jāpiestrādā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti