Uzaicinājumus veikt vēža skrīningu sūtīs arī uz e-adresi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Turpmāk uzaicinājumu valsts apmaksātas dzemdes kakla vai krūts vēža profilaktiskās pārbaudes veikšanai nosūtīs elektroniski, ja sieviete būs izveidojusi e-adresi portālā www.Latvija.lv, informēja Nacionālais veselības dienests (NVD). Ja e-adrese nebūs izveidota, uzaicinājuma vēstuli nosūtīs tāpat kā iepriekš – pa pastu uz deklarēto dzīvesvietas adresi. 

NVD norādīja, ka uzaicinājuma vēstuļu nosūtīšana uz e-adresi sniedz iespēju drošā veidā nogādāt informāciju elektroniski, kas ir arī mūsdienīgs un ērts risinājums. E-adresē saņemto uzaicinājumu nav nepieciešams izdrukāt un ņemt līdzi, ja pārbaudi plānots veikt pie ārsta, kas sniedz valsts apmaksātus pakalpojumus.

Savukārt, ja pārbaude tiek veikta pie maksas speciālista, uzaicinājuma vēstule ir jāuzrāda viedierīcē vai izdrukātā veidā.

E-adreses mērķis ir garantēt drošu un ērtu oficiālo saziņu starp valsts iestādēm un privātpersonām elektroniskā vidē. Izveidojot e-adresi, ir iespēja norādīt arī savu e-pasta adresi, uz kuru tiks nosūtīta informācija par e-adresē saņemtajiem ziņojumiem.

Uzaicinājuma vēstules valsts apmaksātu profilaktisko pārbaužu veikšanai iedzīvotājas saņem noteiktos vecumos, paskaidroja NVD. Dzemdes kakla pārbaudei uzaicinājumu nosūta reizi trijos gados sievietēm vecumā no 25 līdz 67 gadiem, savukārt krūšu pārbaudei – reizi divos gados vecumā no 50 līdz 68 gadiem. Uzaicinājums tiek nosūtīts trīs mēnešu laikā pēc dzimšanas dienas.  

Uzaicinājums netiek nosūtīts sievietei, kurai gada laikā līdz uzaicinājuma vēstules sagatavošanas datumam jau ir veikts dzemdes kakla citoloģisks izmeklējums (kārtējās vizītes laikā pie ginekologa) vai ir veikta valsts apmaksāta krūšu mamogrāfija. "Šajos gadījumos nav nepieciešams veikt atkārtotu pārbaudi tik īsā laika periodā, tāpēc uzaicinājumu nesūta," norādīja NVD.

Vairāk informācijas par vēža profilaktiskajām pārbaudēm var uzzināt, zvanot uz NVD Klientu apkalpošanas centra informatīvo tālruni 80001234 un NVD mājaslapas sadaļā "Vēža profilaktiskās pārbaudes".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti