Slimnīcās kritiski trūkst dažādu grupu asins krājumu

Asinis pārliešana šobrīd ir nepieciešama ļoti daudziem cilvēkiem, bet asins krājumi slimnīcās ir kritiski zemi, norādījis Valsts asinsdonoru centrs (VADC), lūdzot atsaukties 0+, 0-, A+, A- un B- asinsgrupas donorus.

"Šis ir īstais laiks, kad atnākt pie mums uz kādu no pastāvīgajām asins ziedošanas vietām vai izbraukumu un izdarīt šo ātro un nesāpīgo, bet tik ļoti svarīgo darbu!" aicināja VADC, norādot, ka noskaidrot, vai cilvēks var ziedot asinis, iespējams, zvanot uz bezmaksas informatīvo tālruni 80000003.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Tuvākie VADC izbraukumi plānoti 24. oktobrī Kaunatas Tautas namā, SIA "ELKO grupa" noliktavā Mārupē, 25. oktobrī Latvijas Universitātes Dabas mājā Rīgā, 26. oktobrī tirdzniecības centrā "Domina Shopping" Rīgā.

Pastāvīgās asins ziedošanas vietas Rīgā atrodas Valsts asinsdonoru centrā Sēlpils ielā 9, VADC donoru pieņemšanas vietā "Gaiļezers" Hipokrāta ielā 2, Valsts asinsdonoru centra donoru pieņemšanas vietā "Sakta" Brīvības bulvārī 32, savukārt citās pilsētās – Daugavpilī, Ventspilī, Liepājā, Jelgavā, Valmierā un Rēzeknē – asinis iespējams ziedot VADC filiālēs.

Lai ziedotu asinis, līdzi jāņem derīga pase, eID karte vai jebkurš cits personu apliecinošs dokuments, kas satur informāciju par personas kodu, vārdu, uzvārdu, foto.

Plašāka informācija par to, kādos gadījumos asinis ziedot nedrīkst, atrodama VADC mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti