«Ziedoņa klase» un Māra Upmane-Holšteine piedāvā nodarbību jauniešiem radošā rakstīšanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Kultūrizglītības iniciatīva “Ziedoņa klase” aicina jauniešus piedalīties kultūrizglītojošā nodarbībā “Radošā rakstīšana”. Skolēnu ceļabiedrs nodarbībā būs fonda “Viegli” līdzdibinātāja, mūziķe Māra Upmane-Holšteine, kura dalīsies ar savu pieredzi, rakstot dziesmu tekstus. Nodarbība “Radošā rakstīšana” iekļauta Latvijas simtgades programmā  “Latvijas skolas soma”, paziņojumā presei informēja muzeja pārstāvji.

“Šobrīd cilvēka prāts ir saspringtāks nekā parasti – neierastie apstākļi skolās un vēlā pavasara iestāšanās skolēnus patiesi nogurdina. Šī iemesla dēļ esam radījuši nodarbību, kuras laikā iekustināsim skolēnu prātus radošam lidojumam, ņemot piemēru no radošuma meistara Imanta Ziedoņa un mūziķes Māras Upmanes-Holšteines,” pauž “Ziedoņa klases” vadītāja Elizabete Pavlovska.

Šajā kultūras pieredzē skolēni iepazīstas ar Imanta Ziedoņa literāro daiļradi, tās mantojuma būtisko daļu – epifānijām, kas ir Ziedoņa paša radīts īsās prozas žanrs. Epifānija ir Latvijas kultūras kanonā iekļauta vērtība, kuru jaunieši pieredz caur savu uztveres prizmu, vienlaikus katrs iejūtoties rakstnieka lomā. Rakstnieka lomu iepazīt ar video starpniecību nodarbībā palīdzēs grupas “Astro’n’out” mūziķe Māra Upmane-Holšteine, kura rada dziesmu tekstus jau vairāk nekā 18 gadus gan sev, gan citiem latviešu mūziķiem.

“Patlaban, kad kultūrizglītības pieredze skolēniem nav iespējama klātienē, priecājamies, ka tomēr izdodas skolēnus satikt kaut attālinātā klātienē – virtuālo stundu formātā, kur šoreiz klāt būs ne tikai kāda no “Ziedoņa klases” skolotājām, bet sveicienus, iedrošinājumu un piemērus par mūzikas un literatūras mijiedarbību sūtīs arī talantīgā Māra,” turpina Elizabete Pavlovska. Attālinātā nodarbība paredzēta 8.–12. klašu skolēniem, kuri 90 minūšu laikā ne tikai iepazīsies ar Imanta Ziedoņa literāro mantojumu, bet arī nonāks pie sava jaundarba. Nodarbībai ir iespējams skolotāja vadīts turpinājums tālākajā mācību procesā, izmantojot nodarbībā piedāvātos materiālus.

Par “Ziedoņa klasi”

“Ziedoņa klase” ir Imanta Ziedoņa fonda “Viegli” gaita izglītībā, realizējot Imanta Ziedoņa ideju: “Latvijai būs nākotne tikai tad, ja mēs, par spīti visiem nelabvēlīgajiem apstākļiem, pietiekami daudz spēka, līdzekļu un uzmanības veltīsim izglītībai.” Balstoties uz “Ziedoņa muzeja” pētniecībā iegūtajiem materiāliem, “Ziedoņa klase” piedāvā alternatīvu, pieredzē balstītu mācīšanās procesu bērniem, jauniešiem un citiem Ziedoņa daiļrades cienītājiem. Iniciatīvas misija ir ne tikai piedāvāt interesantas mācību stundas, bet arī atbalstīt un iedvesmot skolotājus jēgpilnu sarunu pēcpusdienās. Plašāka informācija par visām “Ziedoņa klases” aktivitātēm sociālajos tīklos "Facebook" un "Instagram" un fonda "Viegli" mājaslapā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti