PIECI RĪTI

Viss par mugursomu mazgāšanu

PIECI RĪTI

Podkāstu ātrumi

Tēvu frāzes

#TēvaPērle: Tēvus aicina dalīties ar savu tēvu gudrajiem padomiem un viedajiem izteicieniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 9 mēnešiem.

Lai pievērstu uzmanību tēvu fiziskajai un emocionālajai veselībai, Tēva dienas nedēļā biedrība “Tēvi” un kustība “Vīru tests” aicina tēvus piedalīties akcijā #TēvaPērle, daloties ar mantojumā saņemtiem, vērtīgiem vai smieklīgiem savu tēvu padomiem un izteicieniem. Kāda ir tava #TēvaPērle, kas ir kā ceļa vējš, kā “vecais zābaciņš”, ko atceroties pasmaidi un saki – “tā teica mans tēvs”?

Ik gadu Tēva dienā tēvi tiek aicināti pavadīt laiku kopā ar ģimenēm. Tie ir kā svētki, lepnuma sajūta par to, ka esi tēvs. Šī diena kalpo arī par labu instrumentu stereotipu graušanā par to, ko tēvs var, nevar un cik liela loma tēvam ir bērna dzīvē, kuras ir tās vērtības, kuras tieši tēvs var dot bērnam, lai veicinātu veselīgu, apzinātu un veselu bērnību, jaunību un pieaugšanu.

“Šajā gadā papildus jau iepriekš izskanējušajiem lozungiem gribas atgādināt, ka kļūšana par tēvu ir ne tikai svētki, – tā ir arī atbildība par savu veselību. Diemžēl mēs ik gadu no dažādām ārstējamām slimībām zaudējam pārāk daudz gados vēl jaunu vīriešu, tēvu, kuri tik ļoti bija vajadzīgi savām ģimenēm, partnerēm un bērniem. Mēs kā maza valsts to nevaram atļauties, neviena ģimene nevar atļauties zaudēt nevienu tēvu!” uzsver kustības “Vīru tests” vadītājs Helmuts Bēķis.

Atbildību vislabāk rādīt ar savu piemēru, tādēļ šajā Tēva dienā aicinām ikvienu tēvu, dēlu, vecotēvu izdarīt vienu labu lietu savai veselībai – doties garākā pastaigā, nodot urīna analīzi, nodot asins analīzi vai apmeklēt zobārstu. Tēviem pēc 40 gadu vecuma ieteicams nodot arī PSA asins testu, tādējādi pārbaudot prostatas veselību.

“Šajā dienā aicinām tēvus noņemt “es pats tikšu galā” masku, jo vīriešiem arī sāp, viņi arī slimo, un ir kaites, kas pašas no sevis nepāries. Tēviem, kas Tēva dienu šogad atzīmēs pirmo reizi, rūpes un atbildība par savu veselību var būt kā garants, ka viņš piedzīvos gan bērna pirmo, gan pēdējo izlaidumu. Vīrietis, kļūstot par tēvu, nekļūst imūns pret slimībām vai novecošanos. Kādam viņš kļūst par lielu daļu no dzīves, no kura gaidīs padomus, klātbūtni jo ilgāk, jo labāk,” stāsta biedrības “Tēvi” vadītāja Elīna Kļaviņa.

Lai piedalītos akcijā #TēvaPērle, aicina iesūtīt tēvu fotogrāfiju un #TēvaPērli uz e-pastu [email protected]. Taču var arī bez attēla un bez sūtīšanas dalīties ar sava tēva ''pērli'' sociālajos tīklos, lietojot tēmturi #TēvaPērle. Attēli tiks izvietoti biedrības “Tēvi” un “Vīru tests” sociālo tīklu kontos – ''Facebook'' un ''Instagram''.

#TēvaPērle ne vienmēr būs pamācība, kā labāk dzīvot, kaut kas ļoti pareizs un citēts no grāmatas. Visticamāk, tas būs citāts no kādas ģimeniskas ainas, iespējams, teiciens, ko tēvs dzirdējis no sava tēva un nu nodod tālāk saviem bērniem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti