TESTS: «Es vēlēšu pirmo reizi». Ko zini par 14. Saeimas vēlēšanām?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

12. un 13. augustā Jūrmalā, Dzintaru mežaparkā, Eiropas jaunatnes gada ietvaros notiks jauniešu festivāls "Kopums". Jaunatnes organizācija "Klubs "Māja" – Jaunatne vienotai Eiropai"  izveidojusi testu, lai ikkatrs varētu pārbaudīt savas zināšanas par gaidāmajām 14. Saeimas vēlēšanām, īpaši cilvēki, kuriem šīs būs pirmās vēlēšanās. Testā ir balanss starp noderīgiem un interesantiem jautājumiem, lai process būtu gan interesants, gan vērtīgs.

Viena no Latvijas lielākajām jaunatnes organizācijām ir "Klubs "Māja" – Jaunatne vienotai Eiropai", projekta "Izproti, iesaisties, lem!" mērķis ir būtiski veicināt jauniešu pilsonisko aktīvismu un palielināt tādu jauniešu skaitu, kuri tic, ka ir spējīgi ietekmēt lēmumu pieņemšanas procesus.

Projekta laikā jaunieši ar dažādu aktivitāšu palīdzību komunicē ar jauniešiem par vēlēšanām un to, kā labāk izprast visu, kas jāzina par pašu vēlēšanu procesu, un to, kā izvēlēties savu partiju. Jaunieši Latvijā ir pasīvākā vēlētāju grupa, un organizācija "Klubs "Māja" – Jaunatne vienotai Eiropai" uzskata, ka šādas aktivitātes un pasākumi kā, piemēram, festivāls "Kopums", ir iespēja jauniešiem veicināt savas zināšanas un mazināt bailes un aizspriedumus par vēlēšanām. Šāda testa izpildīšana ir pirmais solis, lai kļūtu par zinošāku un atbildīgāku pilsoni.

Uzziņai:

12. un 13. augustā Jūrmalā, Dzintaru mežaparkā, Eiropas jaunatnes gada ietvaros notiks jauniešu festivāls "Kopums".

Festivāls vienuviet apvienos dažādas jauniešu organizācijas, NVO, māksliniekus, radošās personības, līderus un jauniešus no visas Latvijas, lai visi kopā ne tikai atpūstos un satiktos, bet arī iepazītu jauniešu organizācijas, iegūtu jaunas zināšanas, prasmes un draugus.

Festivālā tiks paziņota ''Latvijas Jauniešu galvaspilsēta 2023'', pārrunātas jauniešiem aktuālas tēmas, piemēram, iekļaujoša sabiedrība, ilgtspējīga zaļā Eiropa u.c., norisināsies Eiropas Jaunatnes gada forums "Kas tālāk?" un daudzas citas aktivitātes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti