TESTS: Atjautīgi jautājumi vērīgiem grāmatas «Emī un Rū. Robota sirds» lasītājiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Kas jādara Zaķim, kad Pūce atgriežas ligzdā? Kā iepriecināt sētnieci? Un vai tiešām kāds kontrolē mākoņus?

Aicinām lielos un mazos lasītājus pārbaudīt savas zināšanas par rakstnieču Ievas Melgalves un Elizabetes Lukšo-Ražinskas grāmatu “Emī un Rū. Robota sirds”, atbildot uz 11 projekta “Literatūre/Sākumskola” veidotāju un pašu autoru sagatavotajiem jautājumiem!

Jautājumi testa formā sagatavoti kā turpinājums projektam “Literatūre/Sākumskola”.

"Literatūre/Sākumskola" ir izglītojoša spēle sākumskolas vecuma bērniem par 12 mūsdienu latviešu autoru grāmatām. Katras grāmatas autors bērniem sagatavojis gan uzdevumus video formātā, gan darba lapas. Lai pārbaudītu un nostiprinātu zināšanas par katru projektā apskatīto grāmatu, LSM.LV ik nedēļu publicēs zināšanu testu par katru darbu.

Pirms atbildi uz jautājumiem, aicinām ne tikai izlasīt grāmatu “Emī un Rū. Robota sirds”, bet arī iepazīties ar raidījumu par šo grāmatu.

 

 

Izprintējami materiāli par Ievas Melgalves un Elizabetes Lukšo-Ražinskas grāmatu “Emī un Rū. Robota sirds”

Dokumenti

Emī un Rū darba lapas.pdf

Lejuplādēt

2.41 MB

 

 

 

 

Ar ar visiem projekta materiāliem var iepazīties te.

 

Ieva Melgalve (1981) ir latviešu rakstniece un rakstniecības pasniedzēja. Literārajai darbībai pievērsusies 12 gadu vecumā. Rakstījusi stāstus, lugas, romānus galvenokārt zinātniskās fantastikas un fantāzijas žanros gan bērniem, gan pieaugušajiem. Latvijas Literatūras gada balvai nominēta arī 2013. un 2014. gadā. Iepriekš izdotā bērnu grāmata “Bulta, Zvaigzne un Laī” (2014) ir pieejama arī audiogrāmatas formā. Kad Ieva bija mazāka, viņa domāja, ka viss interesantais notiek grāmatās, un viņa ticēja visam, kas tajās rakstīts. Pēc tam izrādījās, ka patiešām daudz kas no tā, kas ir rakstīts grāmatās, notiek pa īstam – ja vien piever acis un drusciņ piedomā klāt!

Elizabete Lukšo-Ražinska (1990) ir latviešu autore un scenāriste. Viņas proza, esejas un slejas kopš 2014. gada publicētas kultūras interneta žurnālā “Satori” un “Punctum”, kā arī drukātos izdevumos un Latvijas autoru daiļliteratūras darbu kopkrājumos. Kopā ar Ievu Melgalvi sarakstījusi grāmatu bērniem “Emī un Rū. Robota sirds” (2020), kas tika nominēta Latvijas Literatūras gada balvai. Kad Elizabete bija maza, viņa gribēja rakstīt grāmatu, bet nerakstīja, jo nevarēja izdomāt sev pietiekami stilīgu pseidonīmu. Ar savu vārdu viņa nevarēja rakstīt, jo kautrējās un negribēja, lai citi zinātu, ka tā ir viņa, kas to uzrakstījusi. Gadi gāja, pseidonīmu viņa tā arī nevarēja izdomāt, bet ar laiku viņa beidza kautrēties un sāka vienkārši pamazām rakstīt ar savu īsto vārdu.

​​Detektīvstāstu grāmata bērniem “Emī un Rū. Robota sirds” seko līdzi divu jauniešu piedzīvojumiem kādas pamestas mājas bēniņos. Emīlija Čimpiņa un Rūdis Rimpiņš iepazīstas kādā pavisam jocīgā situācijā, un abi kļūst par slepenajiem aģentiem ČimpiņRimpiņ aģentūrā, ko vada robotiņš vārdā Palauzi jeb Pasaules Labklājības Uzturēšanas Ierīce. Paralēli aizraujošajiem notikumiem, detektīvuzdevumiem un cīņai par labāku pasauli, veidojas arī skaista draudzība – starp Emīliju, Rūdi un varbūt arī robotiņu Palauzi... Vai robots zina, ko nozīmē draudzība, ja viņam nav sirds?

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti