Rīta Panorāma

Ar laikmetīgās dzejas lasījumiem svinēs Raiņa dzimšanas dienu

Rīta Panorāma

Intervija ar Daci Pelēko

Intervija ar Līvu Fomrāti

Sociālā kampaņā aicina radīt ģimeni bērnunama bērniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 9 mēnešiem.

Joprojām Latvijā ir liels ārpusģimenes esošo bērnu skaits, kas atrodas aprūpes iestādēs, trūkst audžuģimeņu, aizbildņu un adoptētāju. Sociālā kampaņā “Radi ģimeni” aicina bērnunama bērniem dot iespēju dzīvot ārpus institūcijas.

Iesakām pašiem mazākajiem!

Iesakām pašiem mazākajiem!

Mīļie vecāki, mēs esam radījuši drošu un radošu platformu zinātkāriem pirmsskolas vecuma bērniem - LSM Bērnistaba!

Bērnistabā ir interesanti un attīstoši uzdevumi, spēles, filmas, eksperimenti, zīmēšana, vakara pasaciņa un daudz kā cita.

 

Latvijas televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” atbalsta programmas "Plecs" vadītāja Līva Fomrate iepazīstina ar kampaņu “Radi ģimeni”.

Pēdējā laikā sabiedrības atsaucība ļoti būtiski pieaugusi, bet joprojām bērnunamos ir daudz bērnu. Līva Fomrāte aicina

katru ģimeni, kura kaut vienu reizi ir iedomājusies par iespēju, ka varētu radīt ģimeni kādam bērniņam no bērnunama, no domātāja kļūt par darītāju,

pieteikties "www.plecs.lv".

Kampaņas laikā liela uzmanība tiks veltīta, lai skaidrotu atšķirību starp dažādiem uzņemošo ģimeņu statusiem - audžuģimene, aizbildņi un adoptētāji.

Adoptēt var juridiski brīvu bērnu, pārējos statusos var ģimenē uzņemt bērniņu, kurš nav juridiski brīvs.

Viesģimene rada ģimeni bērnam uz laiku – brīvlaikā vai dodoties kopā pārgājienā, lai bērns redz, ka pastāv dzīve ārpus institūcijām. Psihologi saka, ka bērnam tas ir dziednieciski.

Atbalsta programmas "Plecs" vadītāja Līva Fomrate skaidro, ka pieredze rāda – viesģimene palīdz bērnam iegūt ģimeni.

Audžuģimenes statusa nokārtošana šobrīd aizņem vislielāko laiku, jo jāiziet obligātas apmācības; tā šobrīd aizstāj institūcijas funkcijas. Audžuģimenes ir īslaicīgs aprūpētājs, kas palīdz sagatavot bērnu ceļā pie adoptētāja. Vietnē “www.manasfinanses.lv” var noskaidrot parametru par finansiālo atbalstu audžuģimenēm.

Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš skaidro par ministrijā paveikto, lai palielinātu uzņemošajām ģimenēm pieejamā atbalsta iespējas. Pašlaik tiek veidoti ārpusģimenes aprūpes atbalsta centri, kuru darbību nodrošinās nevalstiskās organizācijas, saņemot finansējumu no valsts budžeta. Atbalsta centri piesaistīs jaunas uzņemošās ģimenes, nodrošinās apmācības un psihosociālo atbalstu šīm grupām.

Jau darbojas trīs biedrības “Latvijas SOS bērnu ciemata asociācija” ārpusģimenes aprūpes atbalsta centri – Rīgā, Bauskā un Valmierā. Trešdien LM apliecinājumus saņēma vēl divi nodibinājuma “Sociālo Pakalpojumu Aģentūras” ārpusģimenes aprūpes atbalsta centri – Rīgā un Liepājā. Sagaidāms, ka tuvākajā laikā šiem centriem pievienosies vēl citi, nodrošinot atbalstu visā Latvijā.

Labklājības ministrija īsteno sociālo kampaņu “Radi ģimeni”, kuras mērķis, sadarbībā ar atbalsta programmu “Plecs” ir skaidrot uzņemošās ģimenes statusu - audžuģimene, aizbildnis, viesģimene, adoptētājs, to iegūšanas procesus un atbalsta iespējas.  Plašāka informācija akcijas mājas lapā - radigimeni.lv.

Ik gadu Latvijā samazinās to ārpusģimenes aprūpē esošo bērnu skaits, kas atradās aprūpes iestādēs. Tomēr audžuģimeņu, aizbildņu, adoptētāju skaits vēl joprojām ir nepietiekams, lai nodrošinātu bērnu aprūpi ģimeniskā vidē. 2017. gada beigās audžuģimenēs vai pie aizbildņa atradās 85% no visiem ārpusģimenes aprūpē esošajiem bērniem, bet 1037 bērni jeb 15% atradās aprūpes iestādē (salīdzinoši 2016. gadā tie bija 1216 bērni jeb 18%).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti