Ģimenes studija

Antibiotikas bērniem: Bieži to lietošana ir nepamatota

Ģimenes studija

Skolēnu skaits klasē - labāk mazāk vai vairāk audzēkņu?

Ķeram ziemu aiz astes - slidojam, slēpojam un laižamies no kalniņa!

Slidojam, slēpojam un laižamies no kalniņa! Ziemas sporta aktivitātes visai ģimenei

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Vecākiem, ieinteresējot bērnus par ziemas sporta veidiem, jābūt labam piemēram un augstāk par visu jātur bērna interese un prieks. Ziemas sporta aktivitāšu baudīšanai ne vienmēr nepieciešami lieli materiāli ieguldījumi.

Latvijas Radio raidījumā “Ģimenes studija” saruna par ziemas sporta veidiem un aktivitātēm brīvā dabā.

Ziemas sporta veidi un aktivitātes bērniem ir gan labs laika pavadīšanas veids, gan labas fiziskās aktivitātes. Jebkura sporta veida pamatā ir bērna vispusīga attīstība. Ziemas aktivitātēs galvenais caur ģimeniskām aktivitātēm un rotaļām gūt prieku, kur ieguvumi ir atrašanās svaigā gaisā, kustības, fiziska rūdīšanās.

Vecākiem jābūt labam piemēram un jāmudina bērns laiku vadīt svaigā gaisā dažādās ziemas aktivitātēs - slēpojot, slidojot, braucot ar distanču slēpēm vai ragaviņām.

Speciāliste iesaka neuzspiest bērnam kādas aktivitātes, bet ļaut bērniem pamazām mācīties un saprast, ko viņi vēlētos. Sākumā var celt sniegavīrus, braukt ar ragaviņām, doties kopā ar vecākiem dabas izpētes pasākumos vai ziemas pārgājienos. Bērni gan mācās visu ātri, bet bērni ir dažādi, nav vienas receptes. Der atcerēties, ka galvenais ir bērns, ne sacenšanās un citu uzskati.

Kalnu slēpošana ir dārgāks pasākums, bet slidot iespējams jebkur, kur pieejams ledus.

Speciālisti iesaka aktivitātes sākt ar distanču slēpošanu, jo tas nav dārgi un neprasa īpašas priekšzināšanas, galvenais – prast noturēt balansu.

Bieži vecāki cer uz bērnu panākumiem, mudina mācīties dažādus sporta veidus, salīdzina sava bērna panākumus ar citiem bērniem. Vecāku pārspīlētās gaidas var būt tikai bērna intereses bremzētājas.

Ja bērns atsakās no kāda sporta veida, nebūtu ieteicams to uzspiest, jo, iespējams, bērnam ir pavisam citas intereses.

Tomēr, ja kāds sporta veids ir visas ģimenes iecienīts, tad, visticamāk, ar laiku arī bērns tam pievienosies, kaut sākumā izrāda nepatiku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti