Rīta Panorāma

Grupas "Iļģi" Ziemas saulgriežu nakts koncerts 22. decembrī

Rīta Panorāma

Ziemassvētku rapsodija – orķestris "Rīga", Evilena Protektore un Andrejs Osokins

Intervija ar Rūtu Dimantu par iespēju palīdzēt citiem ziedojot

Rūta Dimanta: Ziedot nav pienākums, tas ir gods un iespēja palīdzēt

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 6 mēnešiem.

Prasme rūpēties vienam par otru ir attīstītas nācijas pazīme, ziedošana labdarībai ir veids, kā palīdzēt situācijās, kad valsts palīdzība nav sasniedzama, intervijā   Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta panorāma” pauž labdarības organizācijas “Ziedot Lv” vadītāja Rūta Dimanta.

Labdarības organizācijām ir vieta sabiedrībā, domā Rūta Dimanta: “Ja nācija grib ilgtermiņā pastāvēt, ir jāprot rūpēties vienam par otru.”

“Ziedot Lv” pastāvēšanas 15 gados nācija ir attīstījusies un augusi, jomas, kurām senāk sarūpēja ziedojumus, ir mainījušas. Krīzes gados bija svarīgi apmierināt pamatvajadzības – apģērbu un pārtiku, tagad nepieciešami dārgi medikamenti, ārstniecība un palīdzība līdzīgās jomās.

Pie “Ziedot.Lv” nāk cilvēki, kuri nevar gaidīt uz palīdzību vai likumiskām izmaiņām.

Sabiedrība mainās, Rūta Dimanta cer, ka kādreiz būs situācija, kad ”mēs kā labdarības organizācija varētu pašlikvidēties un ka sabiedrība visu varētu nodrošināt, pateicoties labai pārvaldībai.

Raksturojot šī gada labdarības maratona “Dod pieci!”mērķi palīdzēt vecākiem kļūt izglītotākiem, Dimanta uzsver projekta nozīmīgumu:  “Svarīgi, ka sabiedriskie mediji runā par tēmu, kas mūs ved uz nākotni.”

Pērn daudz naudas saziedoja tā saukto "sistēmas bērnu" mērķiem. Bērni bērnunamos nokļūst ne tikai tad, ja nav vecāku, lielākā daļa bērnu tur ir tāpēc,

ka vecāki nemāk bērniņus audzināt – jo nav ne sociālu, ne emocionālu, ne psiholoģisku prasmju.

Ja vienmēr gribēsim dzēst ugunsgrēku, tad vienmēr cīnīsimies ar sekām. Šī gada maratons skatās uz nākotni, lai nav nākotnē jārīko maratons ''sistēmas bērniem''.

Skeptiķiem Rūta Dimanta saka,  ka “ziedot nav pienākums, tas ir gods un iespēja palīdzēt.”

"Dod pieci!" 2018

Laikā no 17. līdz 23.decembrim notiek sabiedrisko mediju labdarības akcija „Dod pieci”.

Šogad akcijā runājam par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. 

Maratonā iegūtie līdzekļi caur labdarības organizāciju Ziedot.lv tiks novirzīti jaunas mācību sistēmas izveidei un ieviešanai vecākiem, kuru ģimenē ienāks bērns. Pirmo reizi maratona mērķi var atbalstīt arī ar „Ziedot.lv” dāvanu kartēm.

Konteksts:

Labdarības maratons "Dod pieci!" šogad runā par vajadzību veltīt vairāk kvalitatīva laika bērnam. Uzsverot, ka bērniem vajadzīga mīlestība un nedalīta uzmanība no abiem vecākiem, Latvijas Radio 5 dīdžeji aicina ziedot piecus eiro par dziesmu pieci.lv ēterā, lai ieviestu bezmaksas praktiskas un psiholoģiskas mācības vecākiem: kā audzināt patiesi laimīgu bērnu un nenodot savas traumas nākamajām paaudzēm.

Labdarības maratonu "Dod pieci!" rīko Latvijas Radio sadarbībā ar Latvijas Televīziju, sabiedrisko mediju portālu LSM.lv un labdarības organizāciju Ziedot.lv. Maratons notiek Doma laukumā līdzās Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti