Ģimenes studija

Plaisa prasībās, beidzot bērnudārzu un sākot skolas gaitas. Kā to novērst?

Ģimenes studija

Pētījums: 70% pusaudžu labsajūta ir atkarīga no savstarpējās uzticības ģimenē

Palīdzība ukraiņiem: Kā atbalstā var iesaistīties ģimenes, bērni un jaunieši

Māci bērnam empātiju! Palīdzībā Ukrainai aicina iesaistīties ģimenes un bērnus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Palīdzība ukraiņiem šobrīd kļūst par ilgtermiņa pasākumu. Atbalstā un labdarībā var iesaistīties ģimenes, bērni un jaunieši. Palīdzībai ir dažādas formas, katrs var atrast ko paveicamu, pauž Latvijas Radio raidījuma “Ģimenes studija” viesi.

Palīdzēšana Ukrainai kļuvusi organizētāka. Ar šādu situāciju saskaramies pirmo reizi, uzsver biedrības "Latvijas Platforma attīstības sadarbībai" direktore, Vidzemes Augstskolas docētāja un sabiedriskā aktīviste Inese Vaivare.

"Ziedot.lv" palīdzībai Ukrainai saziedots 7,2 miljoni eiro naudā, ir vēl daudz citu ziedojumu. “Tas liecina, ka mēs kā sabiedrība esam iejūtīgi, atsaucīgi, saprotam kara vēsturisko fonu un esam gatavi rīkoties,” uzsver "Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta.

Parasti 90% ziedotāju ir iedzīvotāji, bet Ukrainai ziedo arī uzņēmēji.

Saziedoto naudu lieto divos lielos virzienos – palīdzībai Ukrainai: medikamenti, humānā palīdzība, palīdzība aizsardzībai. Otrs virziens – palīdzība bēgļiem no Ukrainas. Izlietoti vairāk nekā 1,2 miljoni eiro zupas virtuvei un dāvanu kartēm. Katrs Ukrainas bēglis saņem dāvanu karti 50 eiro apjomā, to var izlietot kādā no pārtikas veikalu tīkliem, aptiekās.

"Vecāki, kas iesaista bērnu palīdzībā, māca empātiju un palīdz trauksmi novirzīt pozitīvā darbības gultnē,"

uzsver Latvijas Universitātes Psiholoģijas nodaļas vadītāja, asociētā profesore Ieva Stokenberga.

Ar bērniem atklāti jārunā par notikumiem Ukrainā. Svarīgi stāstīt par to, kas ir ļauns, kas labs. Tāpat bērnam jābūt sajūtai, ka mamma un tētis pasargās, uzsver Dimanta.

“Ja mēs kā sabiedrība neapstādināsim šo karu, mums nav nākotnes.”

Runājot par ziedojumu drošību, Dimanta akcentē, ka vislabākā palīdzība ir cilvēks–cilvēkam, bet, ja tā nav iespējams, jāizmanto uzticamas organizācijas, kuras nodarbojas ar labdarību.

Visu informāciju par palīdzības iespējām Latvijā var meklēt Kartadopomogy.lv.

Bērnu istaba Kaļķu ielā 1 Rīgā aicina bērnus radoši darboties. 8. maijā Rīgā, Mazajā Pils ielā 2 būs bēgļu bērnu darbu izstāde. Sabiedrību aicina atbalstīt mazos māksliniekus ar materiāliem mākslas darbnīcām. Ziedot var jaunas un lietotas lietas.

Rīgas Pārdaugavas Montesori skolas direktors Kārlis Andersons dalās ar pieredzi – skolā radās ideja par nelielu tirdziņu, pārdodot to, ko skolēni spēj pagatavot paši. “Tas ir būtiski – bērni redz, ka viņu darbs palīdz cilvēkiem Ukrainā,” pauž Andersons.

 

KONTEKSTS

Valdības februāra otrajā pusē atbalstītais, Iekšlietu ministrijas izstrādātais plāns paredzēja 10 000 Ukrainas kara bēgļu uzņemšanu Latvijā. Plāns nosaka bēgļu izmitināšanu, pirmās nepieciešamības preču izdali, vakcināciju pret Covid-19, testus, kā arī citu palīdzību. Plāns paredzēja bēgļus izmitināt viesnīcās.

Krievijas sāktā kara dēļ no Ukrainas uz ārvalstīm bēgošo cilvēku skaits pārsniedzis 4,1 miljonu, paziņoja Apvienoto Nāciju Organizācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti