Dienas ziņas

Pandēmija mudinājusi lemt par infekcijas nodaļas izbūvi

Dienas ziņas

Zarnu vēža profilaktisko pārbaužu aktivitāte – zema

Latvijā svinēs Tēva dienu

Latvijā svinēs Tēva dienu; ik gadu svētki kļūst populārāki

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 9 mēnešiem.

Jau divpadsmito gadu septembra otrajā svētdienā oficiāli Latvijā tiek svinēta Tēva diena. Šie svētki ar katru gadu gūst arvien lielāku sabiedrības atsaucību. Tēti ir pelnījuši Tēva dienu. Sagaidot svētkus “Tēvu sapulcē” šodien notika diskusija par vīrieša un tēva lomu ģimenē.   

Tēvu dienas būtība ir cildināt tētus un viņu lomu ģimenē un sabiedrībā. Svētki popularizē ideju, ka būt tētim ir moderni un ar to ir jālepojas. Taču šī diena arī atgādina par pienākumiem un atbildību, kas saistās ar kļūšanu par vecāku.

Abi vecāki aug kopā ar bērnu, pauž tētis un ārsts Māris Rinkulis.

Tēva dienas ideja palikusi nemainīga jau no svētku pirmsākumiem – ģimenes sanāk kopā, lai pateiktos tēviem par viņu devumu ģimenei, par labajiem vārdiem un ieguldījumu bērnu audzināšanā, kā arī par tēva un bērna ģimenisko saišu stiprināšanu. Ir pienācis laiks no vīrieša un tēva ne tikai pieprasīt būt apgādniekam, bet arī pateikt viņam paldies.

Sociālantropologs Klāvs Sedlenieks uzskata, ka tēvs, kurš pilda tikai ģimenes nodrošinātāja lomu, tā bieži vien paliek arī viņa vienīgā saikne ar ģimeni

Sabiedrības attieksme ir mainījusies arī pret tēvu. Aizvien vairāk vīriešu izvēlas doties bērnu kopšanas atvaļinājumā.

"Ceru, ka drīzumā, darba devēji to uzskatīs tikai par normu, ka tēvi ņem arī darba nespējas lapu bērna slimības laikā," uzsver VBTAI vadītājs Jānis Ābele.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti