Konkursā «Teci, teci, valodiņa» noskaidroti Latvijas stāstnieku ķēniņi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 5 mēnešiem.

Rīgas Latviešu biedrībā 7. decembrī notika stāstu un stāstnieku svētki. No visiem Latvijas novadiem uz XXIII stāstnieku konkursa "Teci, teci, valodiņa" finālu bija pulcējušies 134 dalībnieki, preses paziņojumā informēja pasākuma organizētāji.

Tā kā šogad pasaku vācējiem un pētniekiem Ansim Lerhim-Puškaitim 160 un Pēterim Šmitam 150, jaunie stāstnieki piedalījās savākto pasaku atkārtotā iedzīvināšanā mutvārdu tradīcijā, kas bija lielisks piedzīvojums gan stāstniekiem, gan klausītājiem. Katrs dalībnieks atbilstoši savam sniegumam saņēma Mazā, Lielā vai Dižā stāstnieka titulu. Bet konkursa pats svarīgākais uzdevums ir līdzdarboties mutvārdu tradīcijā un katram dalībniekam atklāt jaunu radošuma lauku stāstu stāstīšanas pasaulē, bet mantotajiem tekstiem pārmantošanas procesā tapt par katra stāstnieka personiskās izaugsmes veicinātāju.

Finālistus vērtēja stāstniecības eksperti – stāstīšanas tradīciju zinātāji un kopēji: Aldis Pūtelis, Guntis Pakalns, Baiba Krogzeme-Mosgorda, Aelita Ramane, Anete Karlsone, Iveta Irbe, Andrejs Svilāns, Iveta Medene, Vidvuds Medenis, Māra Mellēna.

''Stāstnieku ķēniņa 2019'' titulu jaunākajā grupā ieguva Elvis Laganovskis no Vārkavas vidusskolas folkloras kopas “Vōlyudzeite”, (skolotāja Helēna Ērgle); vecākajā grupā – Kristiāns Bērziņš no Aizkraukles novada vidusskolas 7. klases (skolotāja Zinta Rasnača) un Rūta Vonoga no Nautrēnu vidusskolas folkloras kopas “Rogovka” (skolotāja Anna Garanča).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti