Laimes liešana un bluķa vilkšana. Džūkstes Pasaku muzejs aicina ģimenes ar bērniem ieskandināt Ziemassvētkus

Ziemassvētku pasākumā kopā ar Saulgriežu rūķi Džūkstes Pasaku muzejs aicina krāšņi atzīmēt ziemas saulgriežus un ieskandināt Ziemassvētkus, aktīvi līdzdarbojoties dažādās aktivitātēs.

Apmeklētājiem būs iespēja iesaistīties un kopīgi gatavot gardos smilšu cepumus pēc īpašas Džūkstes apriņķa receptes. Saulgriežu rūķis aicinās izzināt latviskās tradīcijas un aizgājušā gada grūtības un nedienas aizdzīt, muzeja dārzā velkot bluķi. Tāpat veidos Ziemassvētku eglīšu rotājumus un lies laimes, lai uzzinātu, kas mūs sagaida 2024. gadā.

Mazākajiem apmeklētājiem būs iespēja satikt arī Ziemassvētku vecīti (līdzi var ņemt gardumu paciņu). Apmeklētāji aicināti iejusties svētku noskaņā, līdzi paņemot un uzvelkot rūķu cepures!

Ziemassvētku pasākums Džūkstes Pasaku muzejā notiks 17. decembrī pulksten 13.00.

Jau no 1883. gada Džūkstes – Lancenieku skolā, kur šobrīd atrodas Džūkstes Pasaku muzejs, allaž tika svinēti saulgrieži. Tās skolotājs, folklorists, pasaku un teiku krājējs Anss Lerhis-Puškaitis kopīgi ar skolēniem rotāja svētku eglīti un izzināja latviešu tradīcijas, kas radīja prieku ikviena skolēna acīs. Džūkstes Pasaku muzejs arī mūsdienās vēlas dāvāt prieku gan maziem, gan lieliem un ļaut ticēt brīnumiem.

Džūkstes Pasaku muzejā aicinām apskatīt arī ekspozīcijas "Anss Lerhis-Puškaitis un pasakas" un "Ciemos pie Puškaiša", kā arī Ievas Krūmiņas fotoizstādi "Par tēviem un meitām", ko papildina Tukuma muzeja krājuma priekšmeti, kas atspoguļo fotogrāfijās redzamo tēvu nodarbošanos.

Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja bezmaksas. Pieteikšanās līdz 16. decembrim: 26513314.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti