Panorāma

AS "PNB banka" klientiem jāgaida FKTK norādījumi

Panorāma

Antīkie un senie auto izbrauks "Baltijas ceļu"

Fonds "Plecs" sagatavo pirmos VIP vecākus

Fonds «Plecs» sagatavo pirmos VIP vecākus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Izaudzināt laimīgu bērnu laimīgā ģimenē. Tāds ir fonda “Plecs” jauno vecāku izglītības programmas mērķis. Naudu šim nodarbībām vāca pagājušogad -  labdarības maratona “Dod pieci!” laikā. Šonedēļ pirmā pilotprojekta grupa kļuva par vecāku atbalsta programmas absolventiem. Latvijas Televīzija pabija kopā ar vecākiem dienā, kad viņi kopā ar grupas mentori – psiholoģi un ģimenes psihoterapeiti Andriju Likovu runā par ēšanu.

“Mūsu programma sastāv no trīs daļām. Šodien mēs atrodamies septītajā nodarbībā, bet lielu daļu laika mēs veltījām saiknes veidošanas jautājumiem – kā veidot veselīgas attiecības, kā cilvēki jūtas attiecībās. Kādas varētu būt emocionālas reakcijas. Runājam par vecāku un bērnu emocionālajam vajadzībām. Un otrais bloks, ka mēs raugāmies uz bērna stiprināšanas jautājumiem,” stāsta psiholoģe, ģimenes psihoterapeite Andrija Likova.

Fonda “Plecs” jauno vecāku izglītības programma jeb VIP sastāv no septiņām nodarbībām. Katra – trīs stundu gara, kuru laikā mammas un tēti runā par bērniem, ģimenēm un sevi.

“Es pats biju nedaudz skeptisks. Un es esmu atvēries tam visam. Ir tiešam vērtīgi tas, ko šeit māca. Par emocionālo piesaisti, par domāšanas veidu – kā raudzīties uz bērnu, runāt ar viņiem. Attiekties pret viņiem. Lai tas veicina starp jums mīlestības pilnas attiecības,” stāsta vecāku nodarbību dalībnieks Roberts Rūrāns.

“Man liekas, ka Latvijai tādas apmācības ir ekstrēmi nepieciešamas. Jo mēs visi esam auguši padomju laikos. Ne visi, bet vecākās paaudzes. Un tur tā emocionālā inteliģence un emocionālās vajadzības bija atstātas novārtā,” uzskata vecāku nodarbību dalībniece Māra Rurāne.

Speciāli šim projektam nodarbību metodiku kopīgi izstrādāja eksperti no Latvijas un Amerikas Savienotajam Valstīm. Tas kļuva iespējams pateicoties labdarības maratona “Dod pieci” ziedojumiem.

Arī Mārtiņš un Māra pagājušajā decembrī “iedeva projektam pieci”.

“Kopā to piedzīvot ir daudz vērtīgāk, nekā, ja sieva atnāktu mājās un mēģinātu man atstāstīt, kas tieši ir noticis. Tas ir tas svarīgākais!” saka vecāku nodarbību dalībnieks Mārtiņš Lasmanis.

“Visvērtīgākās ir tās praktiskās lietas, ko var pielietot ikdienā – dažādas spēles, ieteikumi, kā disciplinēt bērnu, veicināt to drošo piesaisti,” papildina Māra Lasmane.

Nākamā vecāku grupa apmācības sāks septembrī.

“Kopumā mēs varēsim apmācīt 576 cilvēkus – labdarības dienu ietvaros. Bet mēs ļoti labprāt turpināsim darbu kopā ar nākamajiem vecākiem, iespējams, iesaistot pašvaldību un varbūt valsts institūcijas,” norāda “Plecs” fonda vadītāja Inga Oliņa.

Pieteikties bezmaksas kursiem joprojām var, aizpildot anketu projekta mājaslapā vecakiem.plecs.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti