Festivāls, koncerti, pārgājieni. Tēva dienas pasākumu ceļvedis

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 9 mēnešiem.

Tēva dienas svinības notiek dažādās Latvijas vietās un pilsētās. Uz svinībām aicina visu ģimeni, lai piedalītos svētku gājienā Rīgā, koncertos, izrādēs, radošās darbnīcās lieliem un maziem, pārgājienos, sporta un izzinošos pasākumos.

Tēva dienas gājiens un festivāls Vērmanes dārzā

 

Gājiens no plkst. 12.00 norisināsies pa Brīvības ielu (sākums pie Brīvības pieminekļa) un noslēgsies Vērmanes dārzā.

Pēc Tēva dienas gājiena Vērmanes dārzā uz lielās skatuves gaidāma krāšņa programma – viens no tās vadītājiem būs Māris Grigalis kopā ar saviem bērniem. Uzstāsies dažādi mūziķi: KATO, Miks Dukurs, Nils Īle, Maija Sējāne-Īle un citi. Tāpat iecerētas "Tutas lietas" – ciemos būs ukraiņu Tuta.

Vērmanes dārza teritorijā kā lieli, tā mazi aicināti piedalīties visdažādākajās aktivitātēs. Varēs spēlēt lielizmēra spēles, kas veltītas bērnu un ģimeņu izglītošanai veselības jautājumos, vērot Latvijas Zemessardzes paraugdemonstrējumus, piedalīties lecampudeļu un futbola sacensībās, iesaistīties zinātnes eksperimentos un raķešu darbnīcā. Būs pieejama arī brīvdabas fotostudija, klinšu siena, galda hokejs un citas norises.

Rūpējoties, lai pasākumā būtu ērti arī pašiem mazākajiem, darbosies rotaļu zona mazuļiem un pārtīšanas istaba, savukārt ģimenes pusaudžiem sarūpētas tādas atrakcijas kā brīvais kritiens un 360 grādu šūpoles. Tēva dienas festivāla dalībnieki nereti ierodas kopā ar vecvecākiem, tāpēc festivāla programma veidota tā, lai būtu interesanti arī ģimenes vecākajai paaudzei. Darbosies tētiem domātu dāvanu darbnīcas, "Street food" pilsētiņa, kā arī Ukrainas kara bēgļu atbalsta biedrības "Tavi draugi" ziedojumu vākšanas akcija.

Tēva diena Tallinas ielas kvartālā

Svētdien, 11. septembrī, uz Tēva dienas svinībām ikvienu ielūdz arī Tallinas ielas kvartāls, kur notiks tirdziņš, galda sporta spēļu turnīri, jautras aktivitātes bērniem ar animatoru, kā arī grupas "Menuets" koncerts.

No plkst. 12.00 līdz plkst. 17.00 notiks sporta galda spēļu turnīri, un jebkurš varēs jautri pavadīt laiku kopā ar saviem mīļajiem. Spēles un turnīrus nodrošinās uzņēmums "HiPotential", taču par balvām rūpēsies "Gardu muti" limonādes. Savukārt no plkst. 12.00 līdz plkst. 18.00 norisināsies Latvijas ražotāju tirdziņš, kur ikvienam būs iespēja iegādāties kādu šobrīd aktuālu dāvanu tēvam vai vectēvam.

Svētki noslēgsies ar grupas "Menuets" koncertu, kas no plkst. 18.00 būs dzirdams uz Tallinas ielas kvartāla lielās āra skatuves. Grupas dziesmas Latvijā ir aktuālas kā jauniem, tā veciem (piemēram, "Dziesma, ar ko tu sācies?", "Alvas zaldātiņi", "Viņi dejoja vienu vasaru" u.c.).

Tēva diena ''Hanzas peronā''

«Ežumilla» Liepājas Leļļu teātrī
«Ežumilla» Liepājas Leļļu teātrī

''Hanzas perons'' Tēva dienā no plkst. 11.00 līdz plkst. 18.00 aicina bezrūpīgi izklaidēties, atpūsties, ļauties dažādām darbnīcām, nodarbībām, atklāt jaunas galda spēles, baudīt izrādes, iegūt jaunas zināšanas, satikt draugus un uzzināt par jaunumiem bērnu rotaļlietās un dizaina precēs. Tāpat būs iespēja kopā ar mākslinieku Daini Rudeni apgūt grafiti mākslu, iesaistīties Latvijas Dabas muzeja aktivitātēs, vēl neredzētās galda spēlēs un sacensību atrakcijā. Varēs iegūt arī jaunas zināšanas, darbojoties zinātnes centru darbnīcās, kā arī uzzināt par drošu internetu un to, kādai ir jābūt bērniem drošai mājai.

Vēl šajā dienā ''Hanzas peronā'' divos laikos – plkst. 12.00 un plkst. 14.00 – norisināsies leļļu teātra izrāde "Ežumilla" par mazliet mežonīgu radību mežlaumiņu, kurai uz galvas ir žuburi, bet sirdī – drosme, kas robežojas ar nekaunību. "Baigā biezokņa iemītnieki iesākumā nezinās, kā tikt galā ar nevaldāmo mežlaumiņu, tomēr galu galā viņi kļūs par labiem draugiem," vēstīts izrādes anotācijā.

"Par rīdziniekiem – Rīgas sargiem tālajos gadsimtos" – Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā

Ģimenes dienas ekskursija "Kā Rīgu senāk aizsargāja – vīri, ieroči, mūri" pulksten 12.00 tiks piedāvāta latviešu valodā, pulksten 14.00 – krievu valodā. Ekskursijas gaitā būs arī īpaša iespēja pašiem iepazīt un "pielaikot" bruņinieka, viduslaiku kareivja, ekipējumu. Muzeja pedagogs, vēsturnieks Vidvuds Bormanis ekskursijas dalībniekus vedīs "ceļojumā" cauri laikiem un vēsturiskajiem notikumiem, kad rīdziniekiem nācās savu pilsētu aizsargāt, cīnīties par to.

Pulcēšanās uz ekskursiju muzeja vestibilā. Tā kā dalībnieku skaits ekskursijā, kuras laikā tiks piedāvāta arī atraktīva bruņinieku ekipējuma detaļu apskate un pielaikošana, ir limitēts, iesakām uz ekskursiju pieteikties elektroniski, rakstot: [email protected] vai zvanot Komunikācijas darba nodaļai pa tālruni: 67356676.

Radošas darbošanās vietā "Būvē, zīmē, krāso, darini apsveikumu!" muzeja Kolonnu zālē ikviens aicināts no 10.30 līdz 16.30. Tā paredzēta bērnu un vecāku kopdarbībai ar iespēju muzejā gūtās emocijas un zināšanas izteikt būvējot koka namiņus, krāsojot, zīmējot un arī veidot sirsnīgu apsveikumu. Kam? Protams, ka šoreiz – tētim, vectēvam, krusttēvam!

Ģimenes dienas programmas apmeklējums – ar muzeja ieejas biļeti.

Tēva diena Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

 

Svētdien, 11. septembrī, plkst. 13.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs aicina ģimenes uz īpašām Tēva dienai veltītām aktivitātēm, kuru laikā būs iespēja radoši un aktīvi pavadīt laiku.

Ģimenes varēs piedalīties Tēva dienai veltītu apsveikuma medaļu darbnīcā, stafetēs un aktivitātēs, ģimenēm būs iespēja iemūžināt savu svētku mirkli īpaši Tēva dienai veidotā foto zonā. Pasākuma noslēgumā apmeklētājus gaidīs pārsteigums un ģitārspēles meistarklase, kuru vadīs bērnu un jauniešu interešu izglītības centra "Saules stariņi" klubs "Roka laboratorija".

Aicina pieteikt dalību iepriekš, zvanot pa tālruni 20203713.

Tēva dienas klasisko auto salidojums pie Rīgas Motormuzeja

Šo svētdien, 11. septembrī, pie Rīgas Motormuzeja norisināsies Latvijas Antīko automobiļu kluba (AAK) "Youngtimer Rally" sekcijas 11. sezonas izstāžu formāta pasākumu noslēguma salidojums "Youngtimer Coffeetime 2022".

Visu dalībnieku saraksts apskatāms mājaslapā. Apskatīt dalībnieku krāšņos spēkratus pie Rīgas Motormuzeja varēs sākot no plkst. 10.00 līdz aptuveni plkst. 15.00.

Par tradīciju kļūst bērnu vēsturisko pedāļauto sacensības, kas norisināsies Biķernieku trasē un sāksies plkst. 13.00. Uz sacensībām tiek aicināti visi, kam ir savi klasiskie pedāļauto un bērna augums nepārsniedz 110 cm. Interesentiem ierobežotā skaitā būs iespēja piedalīties sacensībās ar Antīko automobiļu kluba un Rīgas Motormuzeja sarūpētajiem pedāļauto. Pedāļauto balvas nodrošinās Rīgas Motormuzejs un ''Getz Nordic''. 

Plkst. 11.30 Rīgas Motormuzejā norisināsies jaunās bērnu grāmatas "Automobilis. Ātruma un drošības vēsture" prezentācija kopā ar grāmatas autoru Paulu Timrotu un mākslinieci Ilzi Vītoliņu.

VIZIUM aicina uz radošajām darbnīcām

Zinātnes centrs VIZIUM Ventspilī.
Zinātnes centrs VIZIUM Ventspilī.

Svētdien, 11. septembrī, par godu svētkiem, zinātnes centrs VIZIUM ir sagatavojis radošās darbnīcas un īpašo Tēva dienas svētku fotostūrīti.

Radošajās darbnīcās bērniem būs iespēja uzzīmēt savu tēti un ar dažādu programmu palīdzību no zīmējuma izveidot digitālu personāžu, kā arī interesantu animāciju ar savu tēti galvenajā lomā. Darbnīcu dalībniekiem būs pieejams arī skaists fotostūris, kurā pēc aktīvas darbošanās varēs iemūžināt svinīgo kopā būšanu sirsnīgā ģimenes fotogrāfijā. Darbnīcas noslēgumā dalībnieki iegūs vienu izdrukātu foto, kā arī savu veidoto animācijas filmiņu. Fotostūra izmantošana ir iekļauta radošās darbnīcas biļetes cenā un būs pieejama tikai darbnīcas apmeklētājiem.

Tēva dienas radošās darbnīcas norisināsies 11. septembrī plkst. 11.00; 13.00 un 15.00.

Tēva diena "Mežs ir spēks" Jaunmoku pilī

Tēva dienā, 11. septembrī, no pl. 11.00 līdz 15.00 ģimeņu vīrieši trīs paaudzēs – dēli, tēvi, vectēvi, kā arī viņu līdzjutējas – ir aicināti uz Ģimeņu dienu "Mežs ir spēks" Jaunmoku pils parkā.

No pl.12.00 norisināsies Mežinieku stafete, kurā visi ģimeņu paaudžu vīrieši un viņu līdzjutējas varēs pārbaudīt sevi un izaicināt viens otru sacensties ātrumā, precizitātē, veiklībā.

No pl.13.00 notiks Lielā loma makšķerēšanas sacensības parka dīķī, izmantojot seno laiku makšķerkātus.

No pl. 11.00 līdz 15.00 varēs praktiski izzināt tādus meža darbus kā koku stādīšanu, koku augstuma un garuma mērīšanu, zāģēšanu un skaldīšanu, skalu plēšanu un koku sugu noteikšanu.

Radošajās meistardarbnīcās būs iespēja grebt karotes, mācīties pagatavot sviesta nazīti vai pannas lāpstiņu, pīt skalu grozu vai gatavot dekoru.

Klausoties mežinieku stāstos un daloties pieredzē, varēs cept maizi ugunskurā un baudīt mežinieku zupu.

Interaktīvā CILPO.LV mobilā aplikācija ļaus ģimenēm doties orientēšanās jeb pastaigu spēlē parkā, būs pieejama jaunā Jaunmoku pils Mežaparka pastaigu taku ar dažādām izglītojošām aktivitātēm, kā arī būs skatāmas pils vēstures un meža ekspozīcijas muzejā.

Āra aktivitātes būs bez maksas, bet Jaunmoku pils muzeja apmeklējums ģimenēm – ar 20% atlaidi. Pasākumā tiks fotografēts un iegūtie dati publiskoti.

Aicina uz tēvu un bērnu pārgājienu

Tēvu dienai par godu svētdien, 11. septembrī, plkst. 10.00 Strenčos norisināsies tēvu un bērnu pārgājiens kopā ar Andri Kleperu, ģeogrāfu, Vidzemes Augstskolas asociēto profesoru, vadošo pētnieku un trīs bērnu tēvu.

Pārgājiens vedīs pa dažādām Strenču pilsētas ielām, taciņām gar Gaujas ielokiem un koku lapu paklājiem. Uzmanība tiks vērsta uz dabas baudīšanu, kopābūšanu un dažādām tēvu un bērnu sarunām. Pārgājiens vedīs pa aptuveni sešus ar pusi kilometrus garu maršrutu, un tas būs vieglas grūtības pakāpes. Slapjā laikā taciņas var būt dubļainas. Lai pārgājiens būtu patīkams, vajadzētu vilkt ērtu, laika apstākļiem atbilstošu apģērbu un mitruma izturīgus pārgājiena zābakus, kā arī līdzi paņemt dzeramo ūdeni vai tēju un kādu spēka našķi enerģijai. Kopējais aktivitātes ilgums – līdz trīs stundām.

Lai piedalītos pārgājienā, nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālruni 26332213, rakstot uz e-pastu [email protected] vai ierodoties klātienē Valmieras Tūrisma informācijas centrā (Rīgas ielā 10). Pārgājiena dalības maksa ir 5 eiro pieaugušajiem, savukārt bērniem – bez maksas. Vietu skaits ierobežots.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti