Panorāma

Panorāma

Panorāma

Krievijas bruņutehnikas kapsēta pie Mikolajivas

Divu meitu tētis: Novēlu tētiem atrast laiku arī sev

Divu meitu tētis Mārcis: Novēlu tēviem atrast laiku arī sev

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 9 mēnešiem.

Latvijā svētdien svin Tēvu dienu - līdz ar daudziem citiem šo dienu atzīmē arī Mārcis Padoms. Viņš ir tētis divām meitām, no kurām vienai viņa stiprās rokas būs vajadzīgas visu mūžu. Elīna ir bērns ar īpašām vajadzībām un tētis atzīst, ka tieši to vienmēr praktiskajam vīrietim ir pieņemt visgrūtāk.

Lai kā gribas dzīvē visu atrisināt, ir lietas, kas vienkārši ir jāpieņem. Un jādzīvo ar prieku par katru dienu. Rati nav šķērslis, lai Elīna trauktos pa laukumiņu pakaļ mazākajai māšelei. Tētis palīdz un vējš svilpo gar ausīm.

"Ir grūtāk. Nu, kaut vai tīri fiziski. Un vēl tētiem vienmēr gribās visu atrisināt, bet šajā situācijā nevar atrisināt," atzina Mārcis. "Slodze ir lielāka, bet paliekam tēti." 

Mārcis Padoms ar meitām
Mārcis Padoms ar meitām

Elīna ir saldummīle, bet Megija – mazs spridzeklītis. Pateicoties pandēmijai, pēc Megijas dzimšanas Mārcis varēja būt mājās ļoti daudz.

"Sieva pēc otrā ķeizara nedrīkstēja celt Elīnu, un tad es biju otrā mamma. Vai pirmais tētis," paskaidroja Mārcis.

Tāpēc pirmais vārds, ko mazā māsa izrunāja, nebūt nebija mamma. "Ja nemaldos, Megija teica - tētis, bet Elīna -  mamma," sacīja Mārcis.

Bērnībā Mārcis īpaši novērtējis to laiku, ko tētis ar viņu pavadīja kopā aktīvi.

"Man tētis ir ārsts - ģimenes traumu padomdevējs," pastāstīja Mārcis. "Mums bija slēpošanas, BMX. Megija ir par mazu, kad varēs tikt ar dipdapu, es skriešu, viņa brauks līdzi. Tāds mans plāniņš."

Mārcis saka, ka bez atbalsta komandas nevar iztikt neviens, un to viņš novēl visiem tētiem, lai atrastu laiku saviem hobijiem un laikam divatā. "Mana mamma, Ilzes tētis, kas pieskata bērnus, mēs varam divatā ar sievu kaut kur aizbraukt," paskaidroja Mārcis.

Tāpat viņš novērtē ziedot.lv un rehabilitācijas centra “Poga” īpaši sagādātos brīžus tētiem: "Īpašo bērnu tēvi dodas pārgājienā. Nakšņo zem klajas debess. Septembrī..."

Tēvu dienu Mārcis īpaši nesvin, bet vienmēr no sievas saņem kādu personisku dāvaniņu, piemēram, atslēgu piekariņu ar bērnu vārdiem. Bet divas īstās sirds atslēgas, protams, ir Megija un Elīna.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti