Rīta Panorāma

Krievija nosaka ierobežojumus "H&M" biznesa pircējiem

Rīta Panorāma

Laika ziņas

"Kurta stāsts"

Attīsta Kurta kafijas namiņa biznesu; plāno palīdzēt bērniem ar īpašām vajadzībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pirms desmit gadiem Karlsonu ģimenē piedzima Kurts. Neilgi pēc dzemdībām, trīs mēnešu vecumā nonākot slimnīcā, Kurtam tika konstatēta ļoti agresīva epilepsijas forma. Līdz šim Karlsonu ģimene bijusi pazīstama ar Kurta kafijas namiņu, ko izveidoja kā palīdzību Kurta veselības uzlabošanai. Šobrīd ģimene cenšas attīstīt Kurta uzņēmumu.

Ketija Karlsone ir trīs bērnu mamma, mīloša sieva, uzņēmēja, kā arī ļoti spēcīga un iedvesmojoša sieviete.

Ketija par mammu kļuva jau agrā vecumā, pirmais bērniņš piedzima, kad viņai bija 21 gads, savukārt dvīnīši 23 gados. Ģimenē aug divas meitas un dēliņš Kurts – bērns ar īpašām vajadzībām.

Bērni likuši Kurta mammai Ketijai ļoti ātri pieaugt, un uzskata, ''ka bērni nekad nav bijusi kā nasta, bērni ir bijis kā palīgmehānisms pašai attīstīties un augt, pilnveidoties. Ja bērni man būtu vēlāk vai būtu labāk, es domāju, ka – nē."

Kurtam kopš trīs mēnešu vecuma ir konstatēta ļoti agresīva epilepsijas forma, viņam ir ļoti daudz lielāku un mazāku epilepsijas lēkmju. "Pirmais gads bija pavisam traks, tad mums bija arī mājās skābekļa aparāts un lēkmes bija vienā laidā no rīta līdz vakaram, bija tādas dienas un naktis, kad mēs ar vīru mainījāmies un turējām bērnu klēpī. Laikam ejot, tās lielās lēkmītes mums tomēr ir palikušas mazāk," atcerējās mamma.

Ketija stāsta, ka šobrīd Kurtiņa ikdiena ir salīdzinoši mierīga un viņš pats ir ļoti miermīlīgs bērns.

Protams, ka dzīve ar īpašo bērnu nav vienkārša. "Tā ir visa higiēna: no rīta pamosties, tev ir zobi jāiztīra ne tikai sev, bet arī bērnam; tev ir brokastis ne tikai sev, bet arī bērnam; tev ir pampers, ģērbšanās, mazgāšanās, un tas ir visu laiku," skaidroja Ketija.

Ketija ir aktīva un ikdienā dara ļoti daudz, kas paņem gan laiku, gan enerģiju, kura brīžiem mēdz izsīkt.

Ketijas un Kurtiņa ikdienā liela loma ir ģimenei un tuvākajiem cilvēkiem, kuri atbalsta un ir līdzās.

Kurta mamma skaidro, ka ikdienā ļoti daudz palīdz līdzcilvēki – vīrs, auklīte Aija, meitenes ļoti daudz iesaistās, mans brālis ļoti daudz palīdz, "mani uzlādē līdzcilvēki, tas, ka es nejūtos viena un mēs tomēr ejam visi kopā. Tas ļoti piepilda un dod spēku, gandarījumu un visu to turpināt."

Līdz šim Karlsonu ģimene bijusi pazīstama ar Kurta kafijas namiņu. Šobrīd ģimene cenšas attīstīt Kurta uzņēmumu un to ievirzīt vairākos virzienos.

"Tad beidzot mēs esam nonākuši līdz tam, ka Kurtiņam būs sava kafejnīca, bet otrs ir tas, ka es vispār cenšos domāt, kas būtu tas virziens Kurta kafijas namiņam vai drīzāk Kurtam un viņa stāstam, un līdzīgi kā citām daudzām foršām, spēcīgām mammām, arī man gribas vairāk piesaistīt palīdzību citiem bērniņiem."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti