Ar ikgadējo tēvu sapulci organizācija «Mammamuntetiem.lv» akcentē tēva lomu bērnu audzināšanā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 9 mēnešiem.

“Cik stipram ir jābūt labam tētim?” – tik ietilpīgs jautājums izvirzīts par nosaukumu sapulcei, kas, Tēva dienai tuvojoties, ik gadu pulcē gan ekspertus, gan sabiedrībā zināmus tētus. Tā ir daudziem jau zināmā tēvu sapulce, ko rīko vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv”. Raidījumā “Rīta Panorāma” par sapulci un tēva lomu bērnu audzināšanā stāsta organizācijas vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa un trīs bērnu tēvs un uzņēmējs Māris Kreilis.

Gatavojoties sapulcei, organizācija “Mammamuntetiem.lv” veikusi aptauju, jautājot tētiem, kāds ir stiprs tētis. Mūsdienu tētis nedomā, ka jābūt fiziski stipriem; 80% saka, ka stiprs tētis ir tas, kurš spēj sniegt un saņemt mīlestību. Katrs piektais tētis saka, ka neizdodas pa īstam izrādīt mīlestību, pauž Inga Akmentiņa-Smildziņa.

Māris Kreilis bērnu audzināšanā saņem palīdzību no sievas un vecvecākiem. Māris uzskata, ka tēta loma ir veltīt uzmanību, dot to, ko bērnam var dot tikai tētis.“Lielākais izaicinājums ir iet līdzi laikam un videi, kur bērns aug,” uzsver Māris Kreilis.

Mūsdienu tētu izaicinājumi ir Tēva dienas virstēma. Kopš svin šos svētkus, organizācija “Mammamuntetiem.lv” veic aktivitātes un novēro, ka tēti ir lepni būt par tētiem. Tos tētus, kuri nav klātesoši, iedrošina sākt vai atsākt rūpēties par bērniem.

Inga Akmentiņa-Smildziņa uzsver, ka jaukā tendence ir tā, ka tēti grib iesaistīties bērnu audzināšanā, un aicina, lai mammas ļauj tētiem iesaistīties.

Par godu tētiem un Tēva dienai 11. septembrī no plkst. 11.00 līdz 12.00 gaidāma ikgadējā tēvu sapulce, ko rīko vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv”. Šogad sapulces nosaukums ir “Cik stipram ir jābūt labam tētim?” un to varēs vērot tiešraidē. Sapulcē pulcējas eksperti un sabiedrībā zināmi tēti, lai izvirzītu tēmas, kuras tēva lomas kontekstā, pēc tētu domām, būtu jāaktualizē medijos un sabiedrībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti