Zinātnes centrā «Vizium» ģimenes ar bērniem aicina radoši gaidīt svētkus

Gada izskaņā Ventspils zinātnes centrs "Vizium" aicina kopā radīt svētku sajūtu radošajās darbnīcās, kas norisināsies ziemas tematikā. Ģimenēm būs iespēja uzrakstīt slepeno vēstuli Ziemassvētku vecītim, uzzināt vairāk par sniegu, izveidot citādāku sniega cietoksni, darboties pikseļu mākslā, kā arī ceļot uz 2024. gadu ar gudro vilcienu. Tāpat ar decembri tiek piedāvāts jauns zinātnes šovs "Neredzamā ķīmijas pasaule".

Decembrī Ventspils zinātnes centra "Vizium" darbnīcas norisinās sestdienās un svētdienās plkst. 13.00. Katru nedēļas nogali tiek piedāvāts jauns darbnīcu saturs.

  • 2. un 3. decembrī plkst. 13.00 "Stratēģiskā pikošanās": Darbnīcas dalībnieki veidos savus "sniega" mūrus un cietokšņus, kuru izturību pēc tam pārbaudīs lielās "sniega pikas" no pašu izgatavotās katapultas.
  • 9. un 10. decembrī plkst. 13.00 "Sniega darbnīca": Kā rodas sniegs un ledus? Kurās pasaules vietās tas sastopams, kā to izmanto? Darbnīcas dalībnieki iegūs atbildes uz šiem jautājumiem un veiks vairākus eksperimentus – sniega vētra burkā, kūstošais sniegavīrs, paštaisīts sniegs, no kura tiks veidots kāds sniega tēls.
  • 16. un 17. decembrī plkst. 13.00 "Burtu zinātne": Darbnīcā tiks iepazīts spoguļraksts, kā arī katrs varēs pamēģināt uzrakstīt savu slepeno vēstuli Ziemassvētku vecītim. Peldošo burtu veidošana un rakstīšana, izmantojot "iRobot" "Root" robotus.
  • 23. decembrī plkst. 13.00 "Ziemassvētki pikseļos": Darbnīcas dalībniekiem būs iespēja ļauties svētku iedvesmai un  pašiem izveidot savu Ziemassvētku piekariņu pikseļu mākslā – no sava dizaina izveides līdz taustāmam rezultātam!
  • 30. decembrī plkst. 13.00 "Ceļojam uz 2024. gadu!": Darbnīcas apmeklētāji būvēs un programmēs sliežu ceļu un, izmantojot "Intelino" J-1 gudros vilcienus, kopā ceļos uz 2024. gadu!

Savukārt no 13.–23. decembrim ikviens aicināts piedalīties bezmaksas radošajā darbnīcā "Izrotā Ziemassvētkus", kas norisināsies zinātnes centra foajē. Apmeklētājiem būs iespēja izveidot Ziemassvētku rotājumu, ar kuru pēc tam izrotāt kādu no "Vizium" Brīnumainā meža eglītēm vai paņemt līdzi uz mājām.

Tāpat ikviens aicināts apmeklēt zinātnes šovus, kas norisinās no otrdienas līdz svētdienai plkst. 12.00 un 14.00:

  • plkst. 12.00 "Neredzamā ķīmijas pasaule"

Zinātnes eksperimentu demonstrējumos būs iespēja piedzīvot neredzamo ķīmijas pasauli, uzzināt, kura no ogļskābajām gāzēm ir smagāka – cilvēka izelpotā vai tā, kas izveidojusies no sausā ledus, palūkoties, kā mijiedarbojas ūdens, kā spēlējas uguns. Izzinošie zinātnes eksperimenti sajūsminās, paplašinās redzesloku un atklās ķīmijas noslēpumaino pasauli neierastā gaismā!

  • plkst. 14.00 "Transporta laboratorija"

Par ceļu satiksmes noteikumiem un drošību uz ceļa caur zinātnes eksperimentu demonstrācijām! Zinātnes šova apmeklētājiem būs iespēja uzzināt un redzēt, kas nepieciešams, lai transportlīdzeklis kustētos uz priekšu, kā tas mijiedarbojas ar dažādiem ceļa segumiem, kā arī par to, kurš pirmais uzsāka ceļu pretī mākoņiem ar gaisa balonu!

Ventspils zinātnes centra "Vizium" radošās darbnīcas un zinātnes šovus iespējams apmeklēt neatkarīgi ekspozīcijas zālēs. Plašāka informācija pieejama pa tālr.: 66776633, rakstot uz e-pastu: [email protected], "Vizium" sociālajos tīkos (@viziumventspils), kā arī mājaslapā www.vizium.lv.

Aktivitāte tiek īstenota Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014.–2021. gada perioda programmas "Pētniecība un izglītība" aktivitātes "Inovācijas centri" projekta "Inovācijas centra izveidošana Ventspilī" ietvaros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti