Jauno profesionāļu konkursā «SkillsLatvia 2024» noskaidroti finālisti tērpu izgatavošanā un frizieru darbos

Nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa "SkillsLatvia 2024" prasmju konkursu "Tērpu izgatavošana" un "Friziera darbi" pusfinālos labākos rezultātus un vietu finālā izcīnīja 10 jauni profesionāļi no sešām profesionālās izglītības iestādēm, informēja konkursa organzētāji.

Prasmju konkursā "Tērpu izgatavošana" piedalījās astoņi topošie speciālisti no četrām profesionālās izglītības iestādēm.

 

Finālā iekļuva:

  • Arijana Mariņina un Samanta Mestere no Rīgas Stila un modes tehnikuma,
  • Tabita Timošenko un Amanda Orlova no Liepājas Valsts tehnikuma,
  • Indra Graikste no VSIA "Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums".

Konkursantiem darba uzdevuma izpildei atvēlētajās četrās stundās 15 minūtēs bija jāizpilda trīs moduļi. Pirmajā modulī jaunajiem speciālistiem atbilstoši izsniegtajai apģērba modeļa fotogrāfijai un izmantojot figūras veidni, bija jāuzzīmē tā tehnisko zīmējumu un fotoattēlā divu norādīto vietu griezumshēmas. Otrajā modulī konkursantiem, izmantojot izejmateriālus, kā arī lietojot konkursa darbnīcā pieejamās iekārtas un aprīkojumu, bija nepieciešams konstruēt, modelēt un noformēt lekālus, piegriezt un sašūt apģērba detaļu atbilstoši izlozētajai detaļai fotogrāfijā. Tad, kad apģērba detaļa bija izstrādāta, konkursantiem bija īsi jāprezentē sava izstrādātā detaļa. Konkursa "Tērpu izgatavošana" pusfināla darbu izpildi vērtēja pedagogi starptautisko konkursu ekspertes, SIA Fristads Production pārstāves Ivetas Libertes un modes dizaineres, Latvijas Dizaineru savienības valdes locekles Česlijas Čables-Zibenes vadībā.

Savukārt prasmju konkursā "Friziera darbi" savas prasmes un zināšanas finālā demonstrēs piecas jaunās speciālistes no piecām profesionālās izglītības iestādēm:

  • Sabrīne Loreta Butkāne no Rīgas Stila un modes tehnikuma,
  • Ilona Ženija Pīrante no Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošā vidusskolas,
  • Līga Ķikale no Liepājas Valsts tehnikuma,
  • Rebeka Našeniece no Saldus tehnikuma,
  • Amanda Kalve no Jelgavas Amatu vidusskolas.

Prasmju konkursa "Friziera darbi" pusfināla darba uzdevums bija sadalīts divās daļās. Pirmajā daļā bija jāveido dienas stila frizūra mūsdienīgai sievietei no gariem matiem, darbu veicot uz manekena. Darba rezultātam bija  jāatbilst konkursa vietā izsniegtajam foto attēlam. Uzdevuma otrajā daļā konkursantiem bija jāveic dāmu matu griezums, matu krāsojums, kā arī jāveido frizūra, kas  atbilst modernas sievietes tēlam. Arī otrās daļas darbs tika veikts pēc foto attēlu paraugiem. Darbam kopumā tika dotas 4 stundas 30 minūtes. Konkursantu darbu uzraudzīja un vērtēja pedagogi frizieru amata meistares, Latvijas Frizieru un kosmetologu asociācijas priekšsēdētājas vietnieces Vijas Krūmiņas vadībā.

Pusfinālu norisi finansē Eiropas Sociālais fonds Plus (ESF+) un Latvijas valsts VIAA īstenotā projekta "Atbalsts prasmju izcilībai profesionālajā izglītībā" ietvaros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti