Noskaidroti «SkillsLatvia 2024» finālisti elektrisko instalāciju un kravu pārvadājumu specialitātēs

Nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa "SkillsLatvia 2024" prasmju konkursu "Elektriskās instalācijas" un "Kravu pārvadājumi" pusfinālos labākos rezultātus un vietu finālā izcīnīja 12 jaunie profesionāļi no septiņām profesionālās izglītības iestādēm, informēja konkursa organizētāji.

Prasmju konkursā "Elektriskās instalācijas" piedalījās piecpadsmit jaunie speciālisti no astoņām profesionālās izglītības iestādēm.

 

Finālā iekļuva:

  • Rinalds Bušs un Kristaps Kristofers Kalniņš no Rīgas Valsts tehnikuma,
  • Raivis Garkalns un Kaspars Skangalis no Rēzeknes tehnikuma,
  • Marks Elarts no Rīgas Tehniskās koledžas,
  • Jānis Gustavs Buķelis no Liepājas Valsts tehnikuma.

Konkursantu uzdevums dalījās divās daļās. Pirmajā daļā jaunajiem speciālistiem bija jāveic loģisko funkciju konfigurēšanas programmēšana kontrolierī un elektriskās piedziņas shēmas izstrāde ar motora vadības un funkciju indikācijas elementiem. Izveidotajai shēmai bija jāsatur metāla sadalnes skapis, ķēdes aizsargelementi, motora vadības ierīces, vadības poga un indikācijas moduļi, kā arī ievada ķēde un kabeļu instalācijas elementi. Pusfināla otrajā daļā konkursantiem bija jāizveido apgaismojuma vadības shēma ar apgaismojuma ierīču vadības iespējām, izmantojot KNX sistēmas elementus un slēdžus. Izveidotajai shēmai bija jāsatur apgaismojuma sadalne, ķēžu aizsardzības elementi, apgaismojuma vadības ierīces, slēdži, pogas, rozetes, lampas un kabeļu instalācijas, apgaismojuma vadību izstrādājot pēc uzdotā algoritma. Konkursa "Elektriskās instalācijas" pusfināla darbu izpildi vērtēja pedagogi nozares eksperta Andra Krūmiņa (SIA "AK – STUDIJA") vadībā.

Savukārt prasmju konkursā "Kravu pārvadājumi" savas prasmes un zināšanas finālā demonstrēs seši jaunie profesionāļi no piecām profesionālās izglītības iestādēm:

  • Raimonds Pupiņš un Kristers Zeps no Jēkabpils Tehnoloģiju tehnikuma,
  • Uģis Jēkabsons no Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma,
  • Kristīne Liene Muižniece no Valmieras tehnikuma,
  • Amanda Gintere no Liepājas Valsts tehnikuma,
  • Ričards Kalniņš no Rīgas Tehniskās koledžas.

Kopumā pusfinālā piedalījās 16 jaunie profesionāļi no 10 profesionālās izglītības iestādēm.

Pildot darba uzdevumus, katram konkursantam bija jāiejūtas transporta loģistikas uzņēmuma pārstāvja lomā, kurš saņem pieprasījumu no potenciālā klienta, un jānoorganizē tā kravas pārvadājumi. Pildot darba uzdevumu, konkursantiem, izmantojot savas zināšanas, atjautību un loģiku, kā arī veicot virkni aprēķinu, bija jānonāk līdz, viņuprāt, izdevīgākajam piedāvājumam un pieprasījuma risinājumam. Konkursantu darbu uzraudzīja un vērtēja pedagogi nozares eksperta Ērika Jākobsona (SIA "TERRABALT") vadībā.

Pēc konkursa eksperts Ēriks Jākobsons, SIA "TERRABALT" termināla operatoru nodaļas vadītājs, pedagogus un audzēkņus uzaicināja apmeklēt Liepājas ostu un iepazīstināja ar stividorkompānijas "TERRABALT" ikdienas darbu, izkraujot kravu no nupat pietauvotā prāmja un veicot jaunu kravu uzkraušanu uz tā. Ostā gan konkursanti, gan pedagogi guva ieskatu loģistikas ķēdes darbībā realitātē, kā arī varēja gūt atbildes uz jautājumiem par ostas loģistikā iesaistīto stividorkompānijas darbinieku atbildības jomām un pienākumiem.

Pusfinālu norisi finansē Eiropas Sociālais fonds Plus un Latvijas valsts VIAA īstenotā projekta "Atbalsts prasmju izcilībai profesionālajā izglītībā" ietvaros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti