Noskaidroti «SkillsLatvia 2024» finālisti četros meistarības konkursos profesionāļiem

Nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa "SkillsLatvia 2024" pusfinālos "Ēdienu gatavošana", "Restorānu serviss", "Krāsošana un dekoratīvā apdare", kā arī "Flīzēšana" starp 33 profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem noskaidroti 24 jaunie profesionāļi, kuri ieguvuši iespēju sacensties "SkillsLatvia 2024" finālā, kas norisināsies 9. un 10. maijā Rīgā, informēja konkursa organiizētāji.

Prasmju konkursa "Ēdienu gatavošana" pusfināls norisinājās 7. un 8. februārī VSIA "Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums", un no 12 abu dienu konkursantiem vietu finālā ieguva:

 • Avigeja Doronina no Ventspils tehnikuma, Fjodors Ņekazakovs no Bulduru tehnikuma,
 • Iļja Lukošus no Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošās vidusskolas,
 • Patrīcija Bondaļuka no Ogres tehnikuma,
 • Rota Gundega Klētniece no Valmieras tehnikuma,
 • Marta Putene no Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma.

Kopumā pusfinālā piedalījās jaunieši no 12 profesionālās izglītības iestādēm no visas Latvijas.

Konkursantiem prasmju konkursa "Ēdienu gatavošana" pusfinālā bija jāveic trīs moduļi. Pirmajā modulī bija jāpagatavo aukstā uzkoda, izmantojot vismaz vienu siltapstrādes veidu un obligātos produktus – paliju, svaigus gurķus un mārrutkus. Otrajā modulī konkursantiem bija jāpagatavo pamatēdiens no veselas pīles, izmantojot divu veidu tehnikas un obligātos produktus – selerijas sakni un dzērvenes. Savukārt trešajā modulī jaunajiem pavāriem bija nepieciešams atpazīt dažādus produktus, augus un garšvielas. Visu trīs moduļu izpildei konkursantiem tika dotas 5 stundas un 30 minūtes.

VSIA "Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums" 8. februārī noritēja arī prasmju konkursa "Restorānu serviss" pusfināls, kurā piedalījās pieci jauni speciālisti no piecām profesionālās izglītības iestādēm.

Pēc pedagogu un nozaru eksperta vērtējuma, labākos rezultātus un vietu finālā izcīnīja:

 • Mona Gabriela Gorsvāne no Ventspils tehnikuma,
 • Slada Toropa no Liepājas Valsts tehnikuma,
 • Matīss Arnolds Paupe no Ogres tehnikuma,
 • Elīna Vennere no Valmieras tehnikuma.

Prasmju konkursa "Restorānu serviss" pusfināla darba uzdevuma tematika bija bankets, kas paredzēja ātru un precīzu viesu apkalpošanu. Uzdevuma veikšanas laikā konkursantiem bija jāpierāda savas prasmes salvešu locīšanā, palīggalda klāšanā ar 2 galdautiem , kokteiļu pagatavošanā, stipro alkoholisko dzērienu organoleptiskā atpazīšanā, kā arī viesu apkalpošanā pie galda. Konkurss norisinājās angļu valodā, un tā izpildei tika atvēlētas 4 stundas un 30 minūtes.

Paralēli prasmju konkursu "Ēdienu gatavošana" un "Restorānu serviss" pusfināliem 8. februārī Latgales Industriālajā tehnikumā notika nacionālā jauno profesionāļu meistarības konkursa "SkillsLatvia 2024" pusfināli prasmju konkursos "Krāsošana un dekoratīvā apdare" un "Flīzēšana".

Krāsošanas un dekoratīvās apdares pusfinālā piedalījās seši jauni speciālisti no sešām profesionālās izglītības iestādēm, savukārt vietu finālā ieguva četri speciālisti:

 • Jānis Alksnis no Jelgavas tehnikuma,
 • Linda Zabarovska no Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma,
 • Mārtiņš Blūms no Liepājas Valsts tehnikuma,
 • Kristīna Lune no Latgales Industriālā tehnikuma.

Pildot darba uzdevumu, konkursantiem 6 stundu laikā bija jāveic celtniecības objekta pēdējā fāze – atsevišķas sienu virsmas noklāšana ar nobeiguma kārtas krāsojuma sistēmu. Darba izpildei tika izmantota standarta ģipškartona loksne, kas iepriekš ir bijusi atbilstoši sagatavota krāsošanas darbiem un stiprināta pie vertikālas sienas. Darba uzdevuma izpildei konkursantam bija nepieciešams veikt tehnisko krāsojuma sistēmas zīmējumu un īstenot krāsošanas darbus atbilstoši darba uzdevuma norādījumiem.

Savukārt prasmju konkursā "Flīzēšana" savas prasmes "SkillsLatvia2024" finālā demonstrēs:

 • Ralfs Ormanis un Marko Šilinskis no Jelgavas tehnikuma,
 • Anastasija Vasiloviča un Vladimirs Vaņkovs no Latgales Industriālā tehnikuma,
 • Roberts Boroduško un Jānis Dzeniņš no Liepājas Valsts tehnikuma,
 • Armīns Reinis no Rīgas Celtniecības koledžas,
 • Artis Zaneribs no Saldus tehnikuma, 
 • Maksims Sadovs un Markuss Dāvis Ķuzis no Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikuma.

Konkursa laikā jaunajiem speciālistiem 6 stundu laikā bija jāveido raksts no flīzēm, vadoties pēc rasējuma, tā izmēriem un dotajām instrukcijām. Darba sākumā konkursantiem bija jāiepazīstas ar rasējumu un jāaprēķina minimālais nepieciešamo flīžu daudzums. Pēc tam bija jāpiegriež flīzes un jāveic to līmēšana, veidojot nepieciešamo rakstu.

Visu prasmju konkursu pusfinālu darba uzdevumus vērtēja profesionālās izglītības iestāžu pedagogi nozares ekspertu vadībā: Māris Astičs, Restorānu servisa skola, ("Ēdienu gatavošana"), Mārtiņš Kukojs, starptautisko konkursu eksperts, SIA "Prike Latvija" ("Restorānu serviss"), Toms Kreislers, SIA "VELVE MATERIĀLU SISTĒMAS" ("Flīzēšana"), Kristīne Gulbe, SIA "DAW Baltica" ("Krāsošana un dekoratīvā apdare").

Pusfinālu norisi finansē Eiropas Sociālais fonds Plus un Latvijas valsts VIAA īstenotā projekta "Atbalsts prasmju izcilībai profesionālajā izglītībā" ietvaros.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti